Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Śląska Nagroda Jakości

Podczas uroczystości z okazji Święta Europy, 20 maja 2013 r. w Chorzowie wręczono nagrody XV edycji Konkursu Śląska Nagroda Jakości. W czasie spotkania wręczono także certyfikaty III edycji Programu Stawiamy na Jakość oraz Laury Umiejętności i Kompetencji. Nagrody ustanowiła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Celem Konkursu jest promocja i wdrażanie w regionie nowoczesnych koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem (TQM - Total Quality Managament), promocja śląskich przedsiębiorstw i organizacji osiągających bardzo dobre wyniki w prowadzaniu działalności.

W gronie laureatów nagród zespołowych XV edycji znaleźli się: Kompania Węglowa S.A. Oddział KWK  „Ziemowit”, TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna, Zakłady Energetyki Cieplnej SA w Katowicach oraz Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.

Laureatami nagród indywidualnych zostali: Gabriela Lenartowicz – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Piotr Wojaczek – Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Uniwersytet Śląski wraz z Jego Magnificencją Rektorem prof. dr hab. Wiesławem Banysiem.

Laureatami Programu „Stawiamy na Jakość” zostali: Śląskie Centrum Logistyki  S.A, „BAROSZ - GWIMET” Sp.  z o. o., Urząd Miasta Bieruń, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, Conbelts Bytom S.A., FABUD WKB S.A., SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjale Sp.  z o.o. oraz Rudzka Agencja Rozwoju „INWESTOR” Sp. z o.o. Program skierowany jest do firm i organizacji, które mają wdrożony i certyfikowany system ISO i dla których nadrzędną ideą jest dbałość o jakość swoich usług i produktów oraz wdrożonych standardów zarządzania. Celem  programu jest wyłonienie liderów jakości oraz ich promocja.

Laury Umiejętności i Kompetencji wręczono osobom, które nie odebrały Lauru podczas styczniowej gali 2013 r. Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji odebrał Prezes Zarządu Tauron Polska Energia SA Pan Dariusz Lubera. Platynowy Laureat w kategorii „Pro Publico Bono” otrzymał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan.

Wiceszef MG odbierając nagrodę podkreślił: - Podnoszenie jakości zarządzania zarówno w wymiarze makro, jak i mikroekonomicznym nabiera szczególnego znaczenia w czasie kryzysu. Wiarygodność i reputacja firmy stają się istotnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej, obok kwestii finansowych i jakości oferowanych wyrobów. Wiceminister podziękował także organizatorom za inicjatywę, która przyczynia się do budowania potencjału lokalnych przedsiębiorstw, a tym samym regionu i całej gospodarki.

Ponadto, z okazji jubileuszu 15-lecia konkursu, Honorową Śląską Nagrodą Jakości został uhonorowany Wojewoda Śląski – Zygmunt Łukaszczyk.

Źródło: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicachdodano: 2013-05-21 11:02:35