Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Świąteczny przewodnik po Warszawie

Specjalnie dla wszystkich, którzy uwielbiają okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku platforma do obniżania rachunków za media MAM przygotowała jedyny w swoim rodzaju „Świąteczny przewodnik po Warszawie”. Opisano w nim różnorodne wydarzenia i atrakcje miejskie, które zaskoczą nawet największych entuzjastów tego wyjątkowego okresu w roku. Poza klasycznymi świątecznymi iluminacjami i dekoracjami przewodnik opisuje także miejsca nieoczywiste, o istnieniu których dotychczas można było dowiedzieć się tylko za pomocą „poczty pantoflowej”.

Warszawa nieustannie zaskakuje ogromem i różnorodnością atrakcji. To miasto, w którym o każdej porze roku wszyscy żądni wrażeń znajdą coś dla siebie. Okres świąteczno-noworoczny to wyjątkowy czas, w którym, choć na zewnątrz aura nie zawsze sprzyja wielkim eskapadom, można robić rzeczy nie tylko ciekawe, ale też dostarczające niezapomnianych emocji. Od kilku lat obowiązkowym punktem obchodów Bożego Narodzenia w stolicy jest spacer wśród świątecznych dekoracji i wyjątkowych iluminacji. Tradycja ozdabiania miasta znana jest na całym świecie, od Londynu, przez Nowy Jork, aż po Dubaj czy Kraków. W Warszawie świąteczna iluminacja ma aż 20 kilometrów i ciągnie się od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Tegoroczne ozdoby wykonano przy użyciu ponad 1,3 tysiąca elementów dekoracyjnych i prawie 4,5 miliona energooszczędnych diod. Wybierając się na świąteczny spacer, warto odwiedzić także Królewski Ogród Świateł przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie czy pięknie podświetlane Łazienki Królewskie. 

W „Świątecznym przewodniku po Warszawie” każdy znajdzie mnóstwo pomysłów na to, jak spędzić ten wyjątkowy okres w roku. Dla fanów aktywności platforma MAM przygotowała m.in. przegląd lodowisk w stolicy, miejsc do jazdy na nartach czy desce, a nawet do uprawiania curlingu! Tak, w Warszawie też można zagrać w tę grę, wystarczy zarezerwować jeden z torów w ramach Zimowego Narodowego na PGE Narodowym.

W przewodniku znajdują się także podpowiedzi dla wszystkich poszukujących wyjątkowych prezentów świątecznych dla swoich najbliższych. Unikalne wyroby i rękodzieło pochodzące z całego świata będzie można kupić m.in. w Hali Koszyki, Hali Gwardii, będącej częścią legendarnych Hal Mirowskich, lub na Targu Rzeczy Wyszukanych szczegółowo opisanym w przewodniku. Na zakupowej mapie Warszawy nie zabrakło także kolorowych, świątecznych jarmarków.

Okres przed Bożym Narodzeniem i po nim to również świetny czas na bliższe obcowanie z szeroko rozumianą kulturą. Właśnie dlatego w „Świątecznym przewodniku po Warszawie” MAM znalazły się informacje o wystawach w Muzeum Narodowym czy repertuarze Teatru Roma, w którym będzie można posłuchać koncertów klasycznej muzyki świątecznej.

To oczywiście nie wszystko! Osobom lubiącym humor i śmiech oraz tym, którzy nie wiedzą, co zrobić z nietrafionymi prezentami, przewodnik poleca Klub Komediowy, gdzie wystawiany będzie specjalny program artystyczny inspirowany świątecznymi perypetiami komików. Wydarzeniu będzie towarzyszyć Targ Niechcianych Prezentów. Zwolennicy oryginalnych aktywności w przewodniku znajdą także szczegółowe informacje dotyczące świątecznego przejazdu Masy Krytycznej Mikołajów!

Last but not least. Podróżując po Warszawie z przewodnikiem, warto zachować każdy paragon otrzymany przy okazji jakichkolwiek zakupów, a następnie zrobić jego zdjęcie za pomocą aplikacji MAM i w ten sposób otrzymać pieniądze na opłacenie swoich rachunków za media.


Źródło: MAM. „Świąteczny przewodnik po Warszawie” można pobrać bezpłatnie ze strony MAM.

dodano: 2018-12-10 07:14:24