Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Światowe instytucje obniżają prognozy dla PolskiMiędzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy i agencja Fitch poinformowały, że ich zdaniem polska gospodarka będzie się rozwijać znacznie wolniej, niż planuje rząd. Uważają, że założony wzrost PKB w wysokości 3,8 proc. był zbyt optymistyczny.W środę rano Bank Światowy poinformował, że zdaniem jego analityków PKB Polski będzie rosło w 2016 roku w tempie 3,2 proc. Wcześniejsze prognozy BŚ mówiły o wzroście na poziomie 3,7 procent. Analitycy dodają, że w efekcie odbicia w inwestycjach, w kolejnych latach polska gospodarka przyspieszy odpowiednio o 3,4 i 3,5 proc.

Również w środę swoje prognozy zweryfikował Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jego zdaniem polskie PKB wzrośnie w tym roku o 3,1 proc., a w przyszłym
– o 3,4 proc. Choć w lipcu MFW spodziewał się, że będzie to odpowiednio 3,5 i 3,7 proc.
 
Najbardziej pesymistyczne prognozy opublikował we wtorek Fitch. Agencja (która jeszcze niedawno mówiła o wzroście 3,2-proc.) uważa, że polska gospodarka w tym roku urośnie o 3 proc, a w przyszłym - o 3,2 proc. (wobec wcześniejszych 3,5).


Źródło: money.pl


dodano: 2016-10-06 08:42:36