Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Światowy Dzień Targów - polska inicjatywa

Polska Izba Przemysłu targowego jest pomysłodawcą ustanowienia Światowego Dnia Targów - jako dorocznego święta wystawców, zwiedzających i wszystkich firm działających w branży targowej. PIPT proponuje aby datą Światowego Dnia Targów był dzień 15 kwietnia. Proponowany termin nie jest przypadkowy - to data powstania w 1925 r. Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI.
     Inicjatywa PIPT ma charakter promocyjny. Światowy Dzień Targów ma podkreślić znaczenie targów dla rozwoju gospodarczego kraju, gdyż to właśnie bezpośrednie relacje i kontakty, tak typowe dla wydarzeń targowych, budują zaufanie w biznesie i kreują jego rozwój.
     Zdaniem Andrzeja Byrta, Prezesa Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego Światowy Dzień Targów zwróci uwagę międzynarodowego biznesu i szerokiej publiczności, w tym mediów, na instytucje i przemysł targowy.
     Światowy Dzień Targów podkreśla również znaczenie targów, jako skutecznego instrumentu komunikacji biznesowej i marketingu w strategii przedsiębiorstw. Po okresie recesji gospodarczej rynek targowy na świecie ponownie wykazuje tendencję wzrostową. Potwierdzają to badania "Barometr Targowy" organizowane przez UPI. I jak mówi Andrzej Byrt - Tym bardziej warto zwrócić uwagę na rolę targów w rozwoju międzynarodowego biznesu i handlu. Od wielu lat targi mają bowiem ogromną zasługę w budowaniu nowoczesnej cywilizacji.dodano: 2012-05-10 13:10:25