Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
„Złote dziewczyny” zrobiły sobie prezent na Dzień Kobiet

Siatkarki Banku BPS FAKRO Muszyna we wspaniałym stylu sięgnęły po Europejski Puchar CEV 2013. Sponsorowana przez firmę FAKRO polska drużyna z Muszyny wywalczyła pierwsze w historii polskiej żeńskiej siatkówki i historii swojego klubu prestiżowe trofeum w europejskich pucharach.

Wynikiem 2:3 nasze
„złote dziewczyny” po raz drugi pokonały słynne zawodniczki Fenerbahce Stambuł podczas meczu rozegranego w Stambule.

W pierwszej odsłonie rozegranego w Stambule meczu, walka trwała tylko do pierwszej przerwy technicznej. Polki prowadziły 8:6,
 a po przerwie dały prawdziwy siatkarski koncert. Turczynki kompletnie nie radziły sobie ze skuteczną i równą grą w ataku polskiej drużyny i miały ogromne kłopoty w przyjęciu zagrywki. Turecki zespół próbował wybijać przerwami polski zespół z uderzenia, ale to Bank BPS Fakro Muszyna dominował i rozdawał karty w kluczowych akcjach.

W finałach Europejskiego Pucharu CEV2013 zawodniczki polskiej żeńskiej siatkówki zagrały po raz pierwszy od 1963 roku. 50 lat temu
ówczesny AZS AWF Warszawa przegrał finał w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych. Sukces Muszynianek, to również szczególny powód do dumy dla firmy FAKRO, która sponsoruje drużynę od 8 lat. Razem stanowią nasze polskie międzynarodowe wizytówki:  Muszynianki w sporcie, a okna dachowe FAKRO w gospodarce.


dodano: 2013-03-08 11:04:08