Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
20-lecie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Co najmniej kilka tysięcy miejsc pracy więcej i ożywienie gospodarcze regionu to zdaniem Leszka Deca, prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, efekt 20 lat działalności kierowanej obecnie przez niego spółki. Uroczyste podsumowanie tych dwóch dekad działalności nastąpiło w piątek 25 listopada w Suwałkach.Udział w jubileuszu SSSE wziął wicepremier Mateusz Morawiecki, na jubileusz przyjechali też i Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Stefan Krajewski i Bogdan Dyjuk – Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego, a także Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, samorządowcy i przedsiębiorcy z całego regionu.

W ciągu 20 lat istnienia w Suwalskiej SSE wydano 229 pozwoleń na prowadzenie działalności. W strefie działa 107 inwestorów. Firmy zainwestowały łącznie prawie 3 mld zł. Powstało 10 tys. miejsc pracy.

SSSE to 18 wydzielonych obszarów północno-wschodniej Polski znajdujących się na terenie trzech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Obszar SSSE to łączna powierzchnia 635,0653 ha:


Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, które powstały, aby służyć przyspieszeniu wzrostu gospodarczego w danej części kraju. Organem zarządzającym strefą  jest Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna Spółka Akcyjna, która od 1996 r. realizuje cele i zadania warunkujące funkcjonowanie specjalnej strefy ekonomicznej w północno-wschodniej części Polski.

Zaangażowanie kapitałowe w tereny inwestycyjne, objęte preferencjami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, umożliwia inwestrom zwolnienie z podatku dochodowego do 70% wartości zainwestowanego kapitału.


Źródło: UMWP (opr.mk)


dodano: 2016-11-28 08:05:57