Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
28 mln zł inwestycji w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Agencja Rozwoju Przemysłu SA wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej (SSE EURO-PARK MIELEC). Łączna wartość zadeklarowanych inwestycji to 27,7 mln zł.

Nowymi inwestorami są WPS Sp. z o.o. i Zakład Produkcyjno-Handlowy SIATEX Artur Fert. Zakończenie obu inwestycji planowane jest w 2015 roku.

Pierwszy inwestor, działający w Podstrefie Zagórz kosztem 22 mln zbuduje halę i zakupi maszyny do produkcji korpusów osi stosowanych w pojazdach i maszynach rolniczych. WPS Sp. z o.o. jest producentem felg stalowych dla branży rolniczej oraz hamulców i szczęk hamulcowych. Dzięki współpracy z grupą ADR, która specjalizuje się w produkcji osi i zawieszeń, wyroby spółki dystrybuowane są na rynki Unii Europejskiej oraz do Rosji, Brazylii i Australii.

Zakład Produkcyjno-Handlowy SIATEX Artur Fert deklaruje nakłady inwestycyjne na poziomie 5,7 mln zł. Zgodnie z uzyskanym zezwoleniem spółka zakupi na terenie Podstrefy Zamość zabudowaną działkę i zbuduje halę produkcyjną wraz z zapleczem logistycznym i administracyjno-biurowym. Inwestor zakupi również maszyny i urządzenia do uruchomienia produkcji szerokiego asortymentu siatek ogrodzeniowych oraz stolarki okiennej i drzwiowej.

ARP SA wydała w 2013 r. 14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE EURO-PARK MIELEC. W ramach udzielonych w bieżącym roku zezwoleń przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 208,4 mln zł oraz utworzenie 305 nowych miejsc pracy. Nakłady poniesione przez inwestorów od początku istnienia mieleckiej strefy wynoszą ponad 5,7 mld zł, a łączna ilość wydanych zezwoleń wynosi 245.

Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu SA


dodano: 2013-06-07 09:21:08