Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
50 lat Kopeksu

21 września w katowickiej Galerii Szyb Wilson odbyła się konferencja zorganizowana z okazji jubileuszu 50-lecia Kopeksu. 50 lat historii udowodniło, że firma zwycięsko przeszła przez trudne okresy w polskiej i światowej gospodarce osiągając pozycję jednego z liderów w branży górniczej na świecie.

Pół wieku temu, gdy Kopex stawiał swoje pierwsze kroki, nikt się tego nie spodziewał. Początki nie były łatwe - brak biura, adresu, logo, konta bankowego, a nawet pieniędzy na wynagrodzenia dla 4 pracowników... Obecnie KOPEX to grupa 5755 doświadczonych, kreatywnych, ciekawych świata i pełnych inicjatyw ludzi.

Wśród uczestników, którzy zaszczycili uroczystą konferencję swoją obecnością, znaleźli się m.in. Tomasz Tomczykiewicz - wiceminister gospodarki, Małgorzata Handzlik - europosłanka, Aleksandra Banasiak – Członkini Zarządu Województwa Śląskiego, Krystyna Siejna - wiceprezydent Katowic i Krzysztof Lewandowski – wiceprezydent Zabrza.

W filmowym skrócie zaprezentowano historię spółki i jej plany na przyszłość, które, jak zgodnie podkreślali prezes Kopeksu Andrzej Jagiełło i przewodniczący rady nadzorczej Krzysztof Jędrzejewski, zmierzają do wprowadzenia spółki do elitarnego grona polskich firm globalnych. W trakcie konferencji był również czas na wyróżnienia. Jedno z nich, tytuł generalnego dyrektora górniczego I stopnia otrzymał
Krzysztof Jędrzejewski.

Konferencja została zakończona i uświetniona występem Leszka Możdżera, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych.

Fot. Kopex


dodano: 2012-09-24 10:03:41