Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
70 lat SITPMB

Z okazji 70- lecia SITPMB oraz miesięcznika „Materiały Budowlane” - podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie przypomniano początki Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych, jego historię, najważniejsze dokonania i bogaty dorobek. Uroczystość była też okazją do wyróżnień szczególnie zasłużonych działaczy oraz partnerów SITPMB.Wśród nagrodzonych Honorową Odznaką Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych zostali między innymi Ryszard Florek – współwłaściciel i prezes jednego ze światowych liderów w produkcji okien dachowych, firmy FAKRO wraz z Januszem Komurkiewiczem – członkiem Zarządu FAKRO. Prezes Ryszard Florek został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową SITPMB z Brylantem. Natomiast Janusz Komurkiewicz został uszanowany Złotą Odznaką Honorową. Ten ostatni, dziękując za wyróżnienia podkreślił:  – Działalność Stowarzyszenia to olbrzymi i bardzo wartościowy czas w historii przemysłu materiałów budowlanych. Jego działalność to wypadkowa ambicji, zapału i chęci rozwoju jego poszczególnych członków. Serdecznie gratuluję Zarządowi i całej załodze Stowarzyszenia. Jednocześnie dziękuję w imieniu swoim i prezesa za uhonorowanie.

FAKRO przez 25 lat swojej działalności z niewielkiej rodzinnej firmy stało się jednym z globalnych potentatów w produkcji okien dachowych.

SITPMB zrzesza inżynierów i techników wszystkich specjalności, osób fizycznych i prawnych, działających w dziedzinie wytwarzania stosowania i rozpowszechniania materiałów budowlanych, szkła i ceramiki. Integruje środowisko techniczne branży; nadaje tytuł rzeczoznawcy branżowego; umożliwia podjęcie pracy w ramach zespołu rzeczoznawców i jego filiach na terenie całego kraju (ekspertyzy, opinie techniczne); pomaga w uzyskaniu specjalizacji zawodowych; organizuje konkursy na Wyrób Budowlany Roku. Posiada także specjalistów z uprawnieniami w zakresie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, prac w obiektach zabytkowej architektury oraz technologii produkcji i jakości szkła.

Źródło: Materiały prasowedodano: 2016-12-05 07:55:17