Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
75 lat Huty Stalowa Wola

Huta Stalowa Wola SA jest producentem i dostawcą wyrobów dla wojska z najdłuższym w polskiej branży obronnej życiorysem w działalności projektowej, konstrukcyjnej, produkcyjnej i handlowej. W maju 2013 roku mija 75. rocznica realizacji pierwszych dostaw armat wyprodukowanych w nowych zakładach powstałych w ramach budowy COP na terenie dzisiejszej Stalowej Woli.

Po 75 latach Huta Stalowa Wola rozrosła się do rozmiarów kombinatu przemysłowego zatrudniającego blisko 30 tysięcy pracowników. Kapitał doświadczeń HSW SA w dziedzinie produkcji specjalnej sięga roku 1938, kiedy to pierwsze wyroby opuściły ówczesne Zakłady Południowe. Dzisiejsza HSW,  po wieloetapowej i wielopoziomowej restrukturyzacji wraca do korzeni i staje się najnowocześniejszym w Polsce zakładem zbrojeniowym.

Na uroczystej gali z okazji jubileuszu 75-lecia Huty Stalowa Wola, która odbyła się 24 maja 2013 r. w Stalowej Woli obecny był m.in. wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. Podczas spotkania powiedział: 
HSW SA to rozpoznawalna, szanowana marka, której atutem jest przede wszystkim wysoko wykwalifikowana kadra, a także spełniający standardy europejskie park maszynowy. Wiceminister Bogdan zaznaczył, że wyroby HSW trwale wpisały się w historię wyposażenia polskich Sił Zbrojnych i dodał: – Uznanie odbiorców zyskały m.in. wyrzutnia rakiet WR40 Langusta, transporter minowania narzutowego Kroton czy też samobieżna haubica 155 mm Krab.
 

dodano: 2013-05-28 09:03:09