Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
9 stycznia br. ruszyła 16. edycja Konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Studenci kierunków artystycznych w całej Polsce mogą od poniedziałku, 9 stycznia 2017 r. przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ta ważna dla środowiska twórczego inicjatywa odbywa się po raz szesnasty i w tym roku zakończy się galą finałową w Muzeum nad Wisłą – nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii kierowany jest do studentów kierunków artystycznych wszystkich polskich uczelni wyższych III, IV i V roku. Na zgłoszenia, które można wysłać poprzez specjalny panel na stronie internetowej www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs, organizatorzy czekają od poniedziałku. Na Konkurs można nadsyłać prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

– Inaugurując nową edycję konkursu, zachęcamy do patrzenia na sztukę i współczesność z różnych perspektyw. Jesteśmy przestrzenią otwartą na głos i przekaz młodych twórców, czekamy niecierpliwie na ich świeży artystyczny komentarz; jesteśmy też platformą, która angażuje wszystkich odbiorców. Cieszy mnie fakt, że Artystyczna Podróż Hestii po raz kolejny zachęca do dialogu na polu sztuki
– mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.


Muzeum nad Wisłą – nowy pawilon wystawienniczy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

15 lat trwania konkursu zaowocowało 24 rezydencjami artystycznymi w Nowym Jorku i Walencji, 31 wystawami indywidualnymi oraz zbiorowymi w całym kraju oraz stworzeniem kolekcji składającej się z ponad 30 dzieł. Ugruntowana pozycja konkursu jest zasługą wieloletnich partnerów instytucjonalnych, z którymi Fundacja APH współpracuje. Są to uczelnie artystyczne w całej Polsce, Politechnika w Walencji, Residency Unlimited w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie odbywają się wystawy finalistów.

Przed uczestnikami rozpoczętej 16. edycji konkursu stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w światowych centrach sztuki nowoczesnej - Nowym Jorku i Walencji, po powrocie z której młodzi twórcy dostają możliwość własnej wystawy w prestiżowych galeriach w stolicy. Ponadto, jeden z finalistów otrzymuje komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia. Finaliści i laureaci konkursu APH wybierani są w kilkuetapowym głosowaniu jury, w którego skład wchodzą uznane autorytety na polskiej scenie sztuki współczesnej.


Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2017-01-11 07:31:42