Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
90-procentowy wzrost przychodów netto

W raporcie za I kwartał 2013 r. Spółka Sevenet S.A., świadcząca usługi z branży teleinformatycznej i komunikacji biznesowej podała przychody netto ze sprzedaży na poziomie 16 mln zł oraz ponad 12-milionowy ich wzrost za trzy ostatnie kwartały roku obrotowego 2012/2013 w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Rafał Chomicz, Prezes Zarządu Sevenet S.A. komentując zaprezentowane wyniki podkreśla, że świadczą o utrzymaniu przez Spółkę wysokiej dynamiki zwiększania dochodów. Przychody netto ze sprzedaży w I kwartale 2013 r. wyniosły 16 mln zł i były wyższe o ponad 90%, w porównaniu do przychodów za I kwartał 2012 roku (8,5 mln zł). W układzie narastającym za 3 kwartały roku obrotowego 2012/2013 Spółka zanotowała wzrost przychodów o ponad 26%, które zamknęły się w kwocie 56,5 mln zł w porównaniu do 44,4 mln zł w roku obrotowym 2011/2012. Ponadto Sevenet S.A. zanotowała zysk brutto na poziomie niemal 1,5 mln zł, gdzie wzrost wyniósł aż 260% (po I kwartale 2012 r. - 414 tys. zł).

Na korzystne wyniki finansowe w I kwartale 2013 r., wpłynęła przede wszystkim wysoka wartość sprzedaży usług do 54 klientów, wśród których znajdują się zarówno stali kontrahenci, jak i  5 nowo pozyskanych firm. Sevenet S.A. Większość przychodów (85%) w I kwartale 2013 r., spółka pozyskała z obsługi klientów z dynamicznie rozwijających się sektorów: bankowość i finanse, energetyka oraz transport.

W przypadku Sevenet S.A., wpływ na wysoką jakość obsługi klienta w zakresie świadczonych usług ma realizowana polityka partnerstwa. W I kwartale 2013 r., Spółka stała się Srebrnym Partnerem firmy Palo Alto Networks – producenta nowej generacji systemów zabezpieczeń. Potwierdza to wykorzystywanie przez Sevenet S.A. innowacyjnych, wysokiej jakości produktów z zakresu security, które łatwo integrują się z istniejącą infrastrukturą IT klienta. Ponadto w I kwartale 2013 r. Spółka uzyskała nowe partnerstwa: Microsoft Silver Management & Virtualization oraz Microsoft GOLD Management & Virtualization. Uzyskane tytuły potwierdzają specjalistyczną wiedzę oraz wysokie kompetencje kadry inżynierskiej Sevenet S.A. w zakresie wirtualizacji oraz jako godnego zaufania doradcy. 

Zespół Sevenet S.A. systematycznie uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach branżowych. W marcu 2013 r. Spółka wzięła udział w Międzynarodowych Targach CeBIT 2013, których Polska była oficjalnym partnerem strategicznym. Na wydarzeniu firma zaprezentowała rozwiązania: Contact Center w chmurze, technologię pióra cyfrowego Digital Pen & Paper oraz System Komunikacji Niewerbalnej Seventica. Spółka  była też obecna na jednej z największych konferencji technicznych – Cisco Forum 2013.


Źródło: Raport kwartalny Sevenet S.A., 13.05.2013 r.
Sevenet S.A. jest spółką z branży IT, zajmującą się od 1997 roku dostawą zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych dla przedsiębiorstw i instytucji w Polsce w sektorze B2B.  Spółka specjalizuje się w świadczeniu usług związanych z budową, utrzymaniem i serwisowaniem systemów w oparciu o technologię producenta sprzętu teleinformatycznego Cisco Systems. Wyróżnikiem firmy Sevenet jest długoletnie doświadczenie w obsłudze i wdrażaniu rozwiązań teleinformatycznych m.in. Contact Center. Od czerwca 2011 r. firma jest notowana na rynku NewConnect. Więcej informacji: www.sevenet.pl
dodano: 2013-05-14 12:15:56