Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Aktualności
Finał IV edycji konkursu
o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU 2015
już wkrótce!

Z przyczyn niezależnych od organizatorów uroczyste ogłoszenie laureatów Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2015 oraz wręczenie nagród i wyróżnień zostało nieco przesunięte w czasie i już na pewno odbędzie się 12 kwietnia 2016 roku o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, ul. Niepodległości 188-192.

Na zdjęciach: siedziba Urzędu Patentowego RP przy alei Niepodległości 188-192 w Warszawie. Fot. UPRP.

 


Nominacje do Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2015Kapituła Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU, pod przewodnictwem prof. dr hab. Katarzyny Majchrzak, na posiedzeniu w dniu 15 lutego 2016 roku, po analizie wniosków i zasięgnięciu opinii ekspertów nominowała do finału nagrody dwunastu przedsiębiorców, wynalazców, firmy i wytwarzane przez nich produkty w czterech głównych kategoriach oraz do nagrody specjalnej w kategorii polityk. Wyboru nominowanych Kapituła dokonała spośród 151 kandydatów zgłoszonych przez uprawnione instytucje, organizacje i media. W każdej kategorii Kapituła przyznała po trzy nominacje.


Kategoria PRZEDSIĘBIORCA:
 • EDWARD BĄK – Prezes Zarządu i właściciel Edbak Sp. z o.o - Piotrowice k. Lublina
  Rekomendacja: Marszałek Województwa Lubelskiego
 • MARIA WALICZEK – Prezes Zarządu i właścicielka Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, SPA w Krakowie
  Rekomendacja: Marszałek Województwa Małopolskiego
 • DARIUSZ TOPOLEWSKI – Prezes Zarządu Oponeo.pl SA - Bydgoszcz
  Rekomendacja: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kategoria FIRMA:
 • BIN Sp. z o.o. – Aleksandrów Kujawski
  Rekomendacja: Redaktor Naczelny miesięcznika "Agro"
 • MONNARI TRADE SA – Łódź
  Rekomendacja: Przewodniczący Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
 • OPTIGUARD Sp. z o.o. – Toruń
  Rekomendacja: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kategoria PRODUKT:
 • Drukarka 3D ZORTRAX M200 – (Zortrax SA – Olsztyn)
  Rekomendacja: Przewodniczący Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
 • Twarogi KLINKI – (OSM Garwolin – Wola Rębkowska)
  Rekomendacja: Prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich
 • LEIA DISPLAY SYSTEM – ekran umożliwiający wyświetlanie obrazu w powietrzu. (ION Concept Sp. z o.o. - Warszawa)
  Rekomendacja: Przewodniczący Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
Kategoria WYNALAZCA:
 • KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI (K&K Katarzyna Bierzyńska - Tomaszów Mazowiecki) – za wiertarkę ATUT
  Rekomendacja: Marszałek Województwa Łódzkiego
 • Dr inż. BARBARA OSTROWSKA z Zespołem (MaterialsCare Sp. z o.o. - Wydział Inżynierii Materiałowej - Politechnika Warszawska) – za komercjalizację projektu Bioimplant odtworzającego ubytek tkanki kostnej
  Rekomendacja: Przewodniczący Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
 • STANISŁAW SZCZEPANIAK (Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa "Inwex" Sp. z o.o., Kielce) – za monoatomowe biochelaty metali szlachetnych
  Rekomendacja: Przewodnicząca Kieleckiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
Kategoria POLITYK (nagroda specjalna)
 • TADEUSZ FERENC - Prezydent Rzeszowa
 • Prof. zw. dr hab. GRZEGORZ W. KOŁODKO - profesor nauk ekonomicznych, dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, profesor zwyczajny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Były wicepremier i minister finansów w latach 1994–1997 i 2002–2003.
 • ELŻBIETA A. POLAK - Marszałek Województwa Lubuskiego
Spośród nominowanych polityków o wyborze laureata zadecydują głosy w plebiscycie online na stronie www.prestiz.info.pl.


HARMONOGRAM
realizacji konkursu o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU 2015


1. Do 31 października 2015 r. - rekomendacja kandydatów przez zaproszone do składania zgłoszeń instytucje, organizacje i media.

2. Do 21 grudnia 2015 r. - weryfikacja zgłoszeń i potwierdzanie przez organizatora udziału w konkursie
kandydatów rekomendowanych przez instytucje, organizacje i media.

3. Do 15 lutego 2016 r. - nominowanie przez Kapitułę
po trzech kandydatów do nagrody w każdej z czterech kategorii konkursowych.

4. W marcu 2016 r. - uroczysta gala, ogłoszenie spośród nominowanych laureatów Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2015 oraz wręczenie nagród i wyróżnień.W związku z inauguracją IV edycji konkursu o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU 2015 organizatorzy wyjaśniają budzące wątpliwości zapisy regulaminu, które w poprzednich edycjach zgłaszały instytucje i organizacje zaproszone do zgłaszania i rekomendowania kandydatów do Nagrody.

1.
Pkt. 58. Regulaminu mówi, że Kandydaci zgłoszeni do udziału w Konkursie, którzy potwierdzą swoje w nim uczestnictwo mogą w oświadczeniu do wniosku złożyć chęć zakupu pakietu promocyjnego.

Pytanie:czyzgłoszenikandydacimogą,alenie muszą dokonać zakupu pakietu informacyjnego? Mogą, ale nie muszą!

2.
Pkt. 59. Regulaminu mówi, że Kandydat, którzy potwierdził udział w Konkursie i oświadczył chęć zakupu pakietu promocyjnego
i któremu w wyniku prac Kapituły zostanie przyznany tytuł Nominowany/Laureat Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU w kategoriach: Przedsiębiorca, Firma i Produkt może maksymalnie za 10 tys. zł + VAT dokonać zakupu pakietu promocyjnego.
    a) Wartość świadczonego przez organizatora pakietu promocyjnego wynosi w ciągu roku minimum 100 tys. zł.

Pytanie:wktórymmomenciezainteresowanydokonuje płatności? – jako nominowany, czy jako laureat? Jeśli jako kandydat potwierdzi udział w konkursie i zadeklaruje chęć zakupu pakietu promocyjnego to ponosi opłaty po przyznaniu tytułu Nominowanego lub Laureata.

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, proszę o wyjaśnienie, czy kandydaci nominowani do Nagrody w kategorii Przedsiębiorca, Firma i Produkt, którzy potwierdzą udział w konkursie i którym w wyniku prac Kapituły zostanie przyznany tytuł Laureata Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU mogą, ale nie muszą ponosić opłat w wysokości 10 tys. zł + VAT? A w związku z tym, jaki wpływ na decyzje Kapituły może mieć fakt wykupienia lub nie pakietu promocyjnego i licencji?
Fakt wykupienia lub nie pakietu promocyjnego przez nominowanych nie ma wpływu na decyzje Kapituły. Kandydaci deklarują chęć wykupienia pakietu lub nie w oświadczeniu podczas potwierdzania przez organizatora ich udziału w konkursie. Przy czym kwota 10 tys. za pakiet promocyjny obejmuje optymalne wykorzystanie zawartych w nim składowych, czyli całorocznej, szerokiej promocji na łamach magazynu i portalu "Prestiż - relacje gospodarcze". To Kandydat potwierdzając udział w Konkursie decyduje w składanym wniosku i oświadczeniu o chęci lub nie wykupienia pakietu w podanej wysokości, mniejszej lub wcale. Jeśli zadeklaruje zakup pakietu promocyjnego, jego wielkość jest uzgadniana po nominacji.
3.
Czy kandydaci nominowani do Nagrody w kategorii Wynalazca, Polityk, którzy potwierdzą udział w konkursie i którym w wyniku prac Kapituły zostanie przyznany tytuł Laureata Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU ponoszą jakieś opłaty? Nie ponoszą żadnych opłat!