Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Artystyczna Podróż Hestii

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii przypomina, że termin nadsyłania zgłoszeń do 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii mija 10 lutego o godz. 23.59! Na 3 tygodnie przed zamknięciem panelu konkursowego fundacja zachęca do reakcji i działania młodych twórców – studentki i studentów 4 i 5 roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych w całej Polsce.

Prace konkursowe wraz z formularzem można wysyłać przez panel dostępny na stronie APH.

25 wybranych przez jury prac pokażemy na wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (wystawa potrwa od 6 do 19 maja 2019). Corocznie, na samym otwarciu wystawy pojawia się ok. 1000 gości i zwiedzających – są to przedstawiciele środowiska artystycznego, kuratorzy, galerzyści, odbiorcy biznesowi i szeroka publiczność. Jest to istotne wydarzenie także dla młodych artystów, stawiających często pierwsze kroki w profesjonalnym świecie sztuki.

Laureaci 18. edycji konkursu APH wyjadą w miesięczną podróż do Nowego Jorku i Wilna, gdzie będą mogli uczestniczyć w specjalnym programie rezydencyjnym, przygotowanym przez partnerów konkursu – Residency Unlimited oraz centrum sztuki i edukacji RUPERT. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z nowojorskiej rezydencji Mateusza Sarzyńskiego, laureata Nagrody Głównej w 17. edycji konkurs APH.

Na jednego z finalistów 18. edycji konkursu APH czeka także Nagroda Specjalna, którą jest zaproszenie do projektu artystycznego w ramach raportu rocznego Grupy ERGO Hestia, na warunkach komercyjnych.


Źródło: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

dodano: 2019-01-22 07:16:52