Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Będzie nowelizacja budżetu


Najpierw Ministerstwo Finansów poinformowało, że w okresie styczeń-czerwiec 2013 r. deficyt budżetu państwa oszacowano na kwotę 25 980,1 mln zł, a następnie premier Donald Tusk ogłosił, że działania rządu związane z koniecznością nowelizacji budżetu będą koncentrowały się na stymulowaniu gospodarki, a nie jej schładzaniu.


- Szukamy takich metod, które uchronią polską gospodarkę przed działaniami, które mogłyby ją zmrozić - powiedział premier i poinformował: - Zakładamy, że w skali roku dochodów będzie mniej o 24 mld zł. Z wypowiedzi premiera Donalda Tuska dowiadujemy się również, że w ramach działań mających na celu zrównoważenie budżetu zostanie zwiększony deficyt o ok. 16 mld zł, a oszczędności po stronie resortów wyniosą ok. 8,5-8,6 mld zł.

Szef rządu dodał, że rok 2013 będzie rokiem najbardziej krytycznym, a kolejny już rokiem, ożywienia. - Nie możemy przesadzić z cięciami kiedy rynek potrzebuje pieniędzy - podkreślił Donald Tusk. Dodał, że adekwatnym rozwiązaniem jest zwiększanie deficytu, a nie cięcia, ponieważ konsumpcja wewnętrzna jest jednym ze źródeł problemu.


Źródło: KPRM


dodano: 2013-07-17 13:04:33