Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
BGŻ ma nowego prezesa

Rada Nadzorcza Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) powołała Józefa Wancera na stanowisko prezesa zarządu BGŻ. Uchwała wejdzie w życie w momencie uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Józef Wancer będzie pełnił obowiązki prezesa - swoją funkcję obejmie 16 września 2013 roku.

Józef Wancer posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym i wysoko cenione kompetencje. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania finansowego i operacyjnego. Przez 25 lat pracował w Citibank of New York gdzie był zatrudniony na stanowisku wiceprezesa i na stanowiskach kierowniczych w Nowym Jorku oraz w filiach w Japonii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji.

W Polsce, w latach 1992–1993, Józef Wancer współtworzył Bank Rolno-Przemysłowy, nastepnie w 1993–1995 był dyrektorem zarządzającym Legler Polonia sp. z o.o. Od 1995 do 2000 r. pełnił funkcję wiceprezesa, a potem prezesa Zarządu Raiffeisen Centrobank w Warszawie. W latach 2000–2010 był prezesem Banku BPH, gdzie pod jego kierownictwem zrealizowane zostały liczne projekty w tym m.in. fuzja z Powszechnym Bankiem Kredytowym (PBK), podział Banku BPH oraz fuzja z GE Money Bank. Obecnie Józef Wancer jest doradcą Zarządu w Deloitte Advisory.

Józef Wancer należy do Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, jest przewodniczącym Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz członkiem rady Business Centre Club. Od października 2011 roku do 5 września 2013 roku był zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej Alior Banku. Jest członkiem rady nadzorczej Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA oraz KRUK SA. Zasiada w kapitule Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bankowości w okresie transformacji Józef Wancer został odznaczony w 2005 roku Złotym Krzyżem Zasługi oraz w 2011 roku Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta.dodano: 2013-09-05 12:54:55