Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Biogospodarka jest jednym z możliwych rozwiązań, ale nie jedynym

26 kwietnia 2019 r. w Hotelu Raffles Europejski w Warszawie, Urząd Patentowy RP zorganizował konferencję z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej „Czyj jest genom? Biotechnologia i ochrona własności intelektualnej”. W tym roku poświęcona była zagadnieniom niezwykle istotnym zarówno dla agrobiznesu, jak i konsumentów. Genetycznie zmodyfikowane organizmy wzbudzają od lat wielkie zainteresowanie, a jednocześnie procesowi ich tworzenia i ochrony towarzyszą liczne kontrowersje.  • Czy „Europa wolna od GMO” to medialne hasło czy rzeczywistość?
  • Czy ochrona własności intelektualnej dotyczy również GMO? Jeśli tak, jakie są tego konsekwencje?
  • Czy patentowanie roślin i zwierząt otrzymanych konwencjonalnymi metodami to sprzyjanie gigantom agrochemicznym i hamowanie innowacji w zakresie selekcji roślin i zwierząt?
  • Czy nowe technologie w polskim rolnictwie to domena wyłącznie naukowców i taką pozostanie?
Na takie i wiele innych pytań wykładowcy oraz uczestnicy konferencji musieli stawić czoła, co przyczyniło się do ożywionej dyskusji oraz pozwoliło na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie różnorodnych aspektów systemu ochrony własności przemysłowej w biotechnologii.

Źródło: Urząd Patentowy RP


dodano: 2019-04-29 06:02:06