Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Biurko zamiast biura


W ciągu ostatniej dekady w Polsce przybyło ponad 180 tys. mkw. powierzchni biurowej pod wynajem elastyczny i wedle prognoz ekspertów CBRE nic nie wskazuje na to aby ten trend osłabł w kolejnych pięciu latach. Jest to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na elastyczne formy wynajmu biura wśród korporacji, bardziej różnorodne formy zatrudnienia, nowe generacje wchodzące na rynek pracy oraz rozwój technologii.


Coworking to bez wątpienia jedna z największych rewolucji w podejściu do miejsca pracy od czasów odejścia od indywidualnych gabinetów na rzecz przestrzeni typu open space.

Popyt na powierzchnie coworkingowe dynamicznie rośnie, co przekłada się na wysyp nowych centrów biznesowych z tego typu usługami. Obecnie w Polsce możemy wybierać spośród ponad setki obiektów oferujących biura pod wynajem elastyczny. To prawie siedem razy więcej niż było dostępnych w 2013 roku. Przedsiębiorcy – szczególnie z sektora IT oraz branż kreatywnych – coraz częściej korzystają lub rozważają przeniesienie działalności do centrum coworkingowego, wśród głównych zalet wymieniając dogodne lokalizacje, ciekawy design, a także możliwość obcowania z innymi profesjonalistami. Stąd zarówno najemcy, jak i wynajmujący oraz operatorzy zwracają się do ekspertów w poszukiwaniu pomocy.

– Silny wzrost sektora coworkingowego w Polsce wynika przede wszystkim z zainteresowania nim podmiotów instytucjonalnych, korporacji i scale-upów. Freelancerzy i startupy również bardzo chętnie korzystają z tego typu rozwiązań. Obserwując ten trend podjęliśmy decyzję o stworzeniu w ramach działu Advisory & Transaction komórki dedykowanej tej tematyce w zakresie doradztwa zarówno dla najemców oraz użytkowników, operatorów, jak i wynajmujących
– informuje Łukasz Kałędkiewicz, Szef sektora biurowego w CBRE.


Źródło: CBRE - firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.


dodano: 2019-08-14 06:37:31