Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Biznes stawia na pracę mobilną

Zmienia się styl prowadzenia biznesu, a Polacy stają się coraz bardziej wymagający względem technologii wykorzystywanych w pracy. Niemal 60 proc. przedstawicieli sektora biznesowego w Polsce pracuje zdalnie, lub łączy pracę zdalną ze stacjonarną. Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych we wrześniu 2016 roku przez SW Research na zlecenie firmy Huawei, coraz więcej Polaków pracuje mobilnie.

Wśród przedstawicieli biznesu, prawie połowa
– 48,8 proc. łączy pracę stacjonarną z pracą mobilną.  Co piąty badany – 19,2 proc. – pracuje w pełni mobilnie. Wyłącznie stacjonarnie pracuje zaledwie 32 proc.

Biznes w wersji mobilnej

Rozwój technologii prowadzi do zmian stylu i trybu pracy. Większość Polaków (57,3 proc.) nadal pracuje stacjonarnie, wyniki te zmieniają się jednak znacząco w przypadku przedstawicieli biznesu (właścicieli firm, kadry zarządzającej oraz niezależnych specjalistów).

Niemal 60 proc. pracowników sektora biznesowego pracuje wyłącznie zdalnie lub łączy tryb stacjonarny 
z pracą poza biurem. Biznes do pracy używa dzisiaj: laptopa (55,1 proc.), smartfona (40,1 proc.) oraz 
z tableta (19,2 proc. badanych). 40 proc. badanych pracowników wyższego szczebla i niezależnych specjalistów deklaruje, że korzysta ze smartfona, laptopa lub tabletu w pracy częściej niż w przeciągu ostatnich dwóch lat. Badani wskazali że najczęściej zdalnie pracują w domu (62,4 proc.), w podróży (24,8 proc.) i u swoich klientów (20 proc.).

Co ciekawe, jedynie co dziesiąty badany nie pracuje zarobkowo w weekendy – wśród właścicieli firm tylko 3 proc. Niemal połowa pracuje więcej niż 8 godzin dziennie w dni powszednie, średnio niemal 9 godzin dziennie. Co piąty pracownik wyższego szczebla lub specjalista pracuje powyżej 8 godzin również w weekendy.

Kluczowe aspekty w pracy zdalnej to stały dostęp do internetu (45,5 proc.), szybkość transmisji danych (34 proc.) oraz dobra bateria (31,4 proc.). Do najważniejszych zadań w pracy, które wskazali badani biznesmeni, należą korzystanie z multimediów, tworzenie prezentacji multimedialnych. Ważnym elementem jest także możliwość podpisywania dokumentów.

Zmienia się styl biznesu

Polacy są też coraz bardziej wymagający względem urządzeń. Na przykład jest takim dla współczesnych biznesmenów Huawei MateBook – przełomowe urządzenie 2w1, wprowadzające biznes na nowy poziom. 12-calowy ekran w połączeniu ze skórzanym etui, wyposażonym w ergonomiczną klawiaturę, tworzy spójną całość – hybrydowy komputer, idealnie odpowiadający potrzebom współczesnych przedsiębiorców. W zależności od potrzeb można z niego korzystać jak z typowego, 12-calowego tableta, a podłączając klawiaturę w ciągu sekundy przekształca się on w laptop działający 
w systemie Windows 10 na procesorze Intel Core M. Aby mieć pewność, że wszystkie dane są bezpieczne, MateBook został wyposażony w najszybszy na rynku czytnik linii papilarnych. Dodatkową funkcjonalność w pracy z MateBookiem zapewnia MatePen – multimedialny rysik, będący jednocześnie laserowym wskaźnikiem, pomocny szczególnie podczas prezentacji. Elegancki design MateBooka dopełnia wizerunek nowoczesnego biznesmana.


Badanie zostało przeprowadzone przez SW Research w dniach 23-24.08.2016 na zlecenie HUAWEI Polska – na grupie przedstawicieli biznes (właściciele firm, kadra zarządzająca oraz niezależni specjaliści – metodą wywiadów on-line. W ramach badania przeprowadzono 813 ankiet z osobami pracującymi w wieku 25 lat i więcej.

Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-09-20 07:55:58