Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Brytyjski THE INDEPENDENT poleca wakacje w Gdańsku

Brytyjski dziennik w maju opublikował obszerny artykuł, w którym namawia do odwiedzenia Trójmiasta. Autor opisuje je jako jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Zachęca m.in. do zobaczenia murali na Zaspie, Europejskiego Centrum Solidarności i odkrywania historycznego centrum miasta. W materiale znajdziemy też praktyczne wskazówki, gdzie próbować dobrej kuchni, wyjść wieczorem do pubu czy przenocować. Ronan O-Shea, autor artykułu, określił Gdańsk jako "świetny pomysł na tani, weekendowy wypad z Wielkiej Brytanii".

Reportaż Ronan O-Shea opisuje Trójmiasto jako miejsce przyjazne młodym ludziom, którzy przyjeżdżają tu skuszeni bliskością morza. Poza oczywistymi turystycznymi walorami Gdańska, w publikacji doceniona została dobrze działająca komunikacja miejska – szczególnie tramwajowa i SKM. Autor podkreśla, że łatwo porozumieć się w języku angielskim, a loty z Londynu do Gdańska są wyjątkowo krótkie i tanie. Na zakupy najlepiej wybrać się na ul. Mariacką, gdzie warto kupić pamiątkową biżuterię z bursztynem, lub do Galerii Bałtyckiej.

 – Bardzo cieszy nas publikacja w tak prestiżowym i popularnym brytyjskim dzienniku – mówi Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Odnotowujemy coraz większe zainteresowanie regionem. Baza turystyczna jest z każdym rokiem większa i ciekawsza. A artykuły w międzynarodowej prasie powodują, że Pomorskie staje się jeszcze bardziej popularne i wiarygodne na świecie. To ważne, że autor Ronan O-Shea wspomniał nie tylko o Gdańsku, ale i Sopocie oraz Gdyni. To takie trzy magnesy, które przyciągają turystów do całego województwa – podkreśla Chełkowska.

Ronan O-Shea był w Gdańsku od 12 do 14 kwietnia 2018 r. Przyjechał na zaproszenie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Dziennikarz odwiedził Główne Miasto, zwiedził wystawy prezentowane w Europejskim Centrum Solidarności i Narodowe Muzeum Morskie, spacerował po Gdańskiej Galerii Muralu, Sopocie oraz zobaczył modernistyczne zabytki Gdyni. Program wzbogaciły spacery połączone z poznawaniem lokalnych smaków w restauracjach partnerskich projektu Gdańsk & Pomorskie Culinary Prestige.

Województwo pomorskie to jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. W 2016 r. region odwiedziło 9 mln turystów. W rankingu popularności, przygotowanym przez serwis Nocowanie.pl, Pomorskie zajęło drugie miejsce (po Małopolsce). Z kolei wśród pięciu najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych aż trzy to kurorty znajdujące się w województwie (Władysławowo, Łeba, Krynica Morska).


Źródło: UMWP / Aleksandra Chalińska. Zobacz: Przewodnik po Gdańsku w „The Independent".


dodano: 2018-06-11 12:36:37