Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Cinkciarz.pl z aplikacją na smartwatche Pebble

Cinkciarz.pl jako pierwszy serwis wymiany walut online udostępnił aplikację na smartwatche Pebble. Narzędzie umożliwia szybkie i wygodne przeglądanie kursów walut dostępnych w ofercie spółki. Aplikacja Cinkciarz.pl dla Pebble prezentuje kurs kupna i sprzedaży dowolnej waluty z oferty serwisu w relacji z polskim złotym. Została przygotowana dla dwóch platform: Basalt (Pebble Time oraz Time Steel) oraz Chalk (Pebble Time Round).

Użytkownikom zegarków udostępniono dwa rozwiązania. Pierwszym jest dedykowana aplikacja (tzw. watchapp), dla której kursy par walutowych są odświeżane manualnie. Szybkie i wygodne przeglądanie kursów walut umożliwia watchface, czyli tarcza zegara. Dane dla niej aktualizują się automatycznie co 3 minuty. Prezentowane waluty rotują. Zmiana widocznej pary następuje co 5 sekund. Korzystający z aplikacji mogą też swobodnie nawigować między parami walutowymi.

Od godz. 21 do godz. 7, aplikacja przechodzi w tryb zmniejszonej aktywności. Kursy odświeżane są wtedy co godzinę, a zmiana wyświetlanej waluty odbywa się co 1 minutę. Wydłuża to czas działania baterii zegarka.

– Udostępnienie aplikacji na Pebble jest elementem polityki, do której zdążyliśmy już przyzwyczaić naszych użytkowników: jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją. Bardzo ważne jest dla nas, aby sprawić, że proces wymiany walut był dla naszych użytkowników jak najwygodniejszy. W tym wypadku dostarczymy im najświeższych informacji w biurze, domu czy w podróży – komentuje nowe rozwiązanie Kamil Sahaj, dyrektor marketingu Cinkciarz.pl.

Pebble to kolejna platforma, na którą Cinkciarz.pl udostępnia swoje oprogramowanie. Serwis wymiany walut wprowadził swoje aplikacje na najważniejsze mobilne systemy operacyjne (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry), a także Apple Watch i Android Wear. Narzędzia firmowane przez spółkę są też dostępne na wszystkich najpopularniejszych markach telewizorów Smart TV.

Smartwatche Pebble są kompatybilne z systemami operacyjnymi iOS i Android. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji mobilnej obsługującej zegarek, aplikację Cinkciarz.pl można pobrać z poziomu telefonu.

Firma Pebble powstała w 2011 r. w Stanach Zjednoczonych. Producent inteligentnych zegarków sprzedał już ponad 1.5 miliona egzemplarzy swoich urządzeń na całym świecie.

Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-07-15 11:23:30