Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Cloud Technologies chce przyciągnąć młodych innowatorów do swojego parku technologicznego

– Aktualnie rozpoczęliśmy fazę pilotażową działalności parku technologicznego – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies. – Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do aplikowania do nas. Jeżeli chodzi o terminy, nie mamy tutaj sztywnych wytycznych z tego powodu, że będzie to działalność, którą prowadzić będziemy w sposób ciągły, czyli tak naprawdę w miarę dostępności miejsc taki nabór będziemy prowadzić cały czas.

Spółka informuje, że szczególnie zainteresowana jest projektami związanymi z big data marketingiem, czyli z analizą dużych zbiorów danych w celu optymalizacji przestrzeni reklamowej. Cloud Technologies specjalizuje się się w reklamie internetowej, ale jak mówi Piotr Prajsnar, nie ogranicza do nich, więc spektrum zagadnień, nad którymi można pracować, jest szerokie.

– Przede wszystkim naszą propozycję kierujemy do młodych, zdolnych studentów nauk informatycznych. Zapraszamy ich do tworzenia i rozwijania nowych projektów w ramach naszych struktur. Dajemy im do dyspozycji zaplecze techniczne, wszystkie kompetencje, które mają nasi eksperci i zachęcamy ich do rozwoju u nas nowych projektów, w szczególności innowacyjnych
– informuje prezes Piotr Prajsnar.

Na pierwszym pilotażowym etapie Cloud Technologies przewiduje uruchomienie około 10 projektów. Spółka podkreśla, że nie jest funduszem inwestycyjnym, który inwestuje w start-upy, licząc się z niepowodzeniem 90 proc. z nich. Zakłada, że duża część tych projektów znajdzie później ciąg komercyjny w ramach Cloud Technologies.

– U nas jest zupełnie inaczej, ponieważ nie jesteśmy funduszem inwestycyjnym
– deklaruje prezes zarządu Cloud Technologies. – Chcemy zaangażować się w projekty, które naszym zdaniem mają największe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu komercyjnego. Dlatego bardzo starannie wybieramy już na tym etapie projekty, które po prostu mają potencjał i którym możemy tak naprawdę pomóc rozwoju.

Mimo że na razie trwa pilotaż, to spółka już myśli o rozwoju projektu. Zapewnia, że już dziś widać duże zainteresowanie, więc nie wyklucza rozszerzenia liczby dostępnych miejsc jeszcze na tym etapie.

– Zapraszamy do naszej nowej siedziby, w której oferujemy w pełni wyposażoną przestrzeń biurową, dostęp do zasobów technologicznych, do infrastruktury, którą posiadamy
– zachęca prezes Piotr Prajsnar z Cloud Technologies.
– Oferujemy wsparcie naszych ekspertów. Będziemy się kompleksowo takim pomysłem i pomysłodawcą zajmować, począwszy od back office, poprzez jakiś mentoring, pomoc w rozwoju tego typu pomysłów.

Źródło: Newseria Biznes


dodano: 2015-11-17 07:57:18