Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Connect and Scale Up

Współpraca dojrzałych firm ze startupami to szansa na wyleczenie wielu bolączek, odmłodzenie procesów biznesowych i usprawnienie pozyskiwania innowacji. Jednak dla dużych firm przekucie tej współpracy w faktyczne efekty to zadanie niełatwe, wymagające specjalnych zasobów, a od ekspertów i menedżerów innowacji szczególnych kompetencji, zaangażowania i ciągłej edukacji.

Odpowiedzią na te i inne wyzwania związane ze współpracą dojrzałych firm ze startupami jest program PARP "Connect & Scale Up". Jest to cykl 17 bezpłatnych spotkań i warsztatów, którego celami są:
  • łączenie kultury startupów z zasobami dużych firm,
  • promocja współpracy młodych firm technologicznych z dojrzałymi firmami,
  • promowanie i wsparcie w kultywowaniu kultury innowacji w dużych firmach,
  • wsparcie w budowie drożnego ekosystemu dla innowacji zewnętrznych (procesy, metodologie, regulacje i narzędzia),
  • networking, networking, networking - czyli poznanie osób trudniących się podobną tematyką jak Ty!
A to wszystko poprzez rzetelne przekazanie wiedzy, eliminację barier stojących na drodze skutecznej współpracy i jednoczesne szukanie udoskonaleń i mechanizmów wzmacniających synergię na płaszczyźnie startup - dojrzała firma. Dążymy do wytworzenia nowoczesnego ekosystemu innowacji w Polsce, czyli znaczącej poprawy współpracy dojrzałych firm i startupów w sferach: mentalnej, kulturowej, procesowej i merytorycznej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości chce  pomóc firmom w odejściu od uprawiania tzw. "Teatru innowacji" poprzez budowanie solidnych fundamentów pod realne case-y i efektywne wdrożenia.

Część z 17 spotkań programu "Connect & Scale Up" stanowi seria 4 Biznes Mixerów (każdy o odrębnej tematyce), stworzonych z myślą o korporacjach, dojrzałych firmach oraz startupach, celem umożliwienia im budowania efektywnych relacji biznesowych w obszarze innowacji. PARP już dzisiaj zaprasza do udziału w najbliższym Biznes Mixerze #1 (temat: "Przechodzimy do Rzeczy! Internetu Rzeczy”).

PARP zaproszenie na to spotkanie kieruje do przedsiębiorców, przedstawicieli korporacji, startupów oraz instytucji otoczenia biznesu oraz ekspertów i pasjonatów technologii Internet of Things. Pragnie, aby uczestnikami spotkań byli innowatorzy, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i umiejętności, dzielić się doświadczeniami, korzystać z doświadczenia ekspertów oraz wspólnie z innymi uczestnikami budować społeczność ludzi tworzących najlepsze rozwiązania i prowadzących najlepsze przedsięwzięcia.
  • Termin: 11 kwietnia 2019 r.
  • Miejsce: Kraków, Hevre, Beera Meiselsa 18
  • Obowiązkowa rejestracja (liczba miejsc ograniczona)
Źródło: PARP


dodano: 2019-04-02 06:39:49