Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Czy polscy studenci zmienią rynek pracy?

IACL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Ekspertów Komunikacji i Przywództwa) nawiązało współpracę z Modern Management Consultants z Wielkiej Brytanii, której celem jest wprowadzenie na polski rynek międzynarodowego badania studentów – The Graduate Survey. Wyniki badania w postaci raportu i rankingu pomogą firmom dowiedzieć się, co i jak konkretnie robić, aby przyciągnąć, a co najważniejsze utrzymać przyszłych oraz obecnych pracowników.

Wyniki badania pozwolą również pracodawcom poznać argumenty dlaczego studenci chcą pracować w danej organizacji, dlaczego skłonni są ją rekomendować swoim znajomym i jak najskuteczniej komunikować się z młodymi talentami.

– Takie badanie jeszcze nie było przeprowadzane w Polsce. Będziemy mierzyć m. in.: 24 atrybuty charakteryzujące organizację jako pracodawcę, 24 kanały komunikacji, a także Candidate Promoter Score, czyli ocenimy na jakim poziomie są relacje pomiędzy kandydatami a pracodawcami. Dodatkowo uzyskamy opinię co sądzą studenci o jakości procesu rekrutacyjnego. A to tylko niektóre ze wskaźników – mówi Justyna Piesiewicz, Prezes IACL.

Do udziału w polskiej edycji The Graduate Survey zostaną zaproszeni studenci 409 uczelni wyższych wpisanych na listę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie zależnie od kierunku czy roku studiów.

Pomysłodawca badania, Ali Ayaz, Prezes Modern Management Survey mówi: – Wyniki tego badania w postaci rankingu pracodawców marzeń z wyboru przyczyniają się do poprawy wizerunku organizacji na rynku pracy, a co najważniejsze do zmiany postaw tworząc godne zaufania atrakcyjne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Co już można zauważyć w Turcji i Bułgarii. Czekam teraz niecierpliwie na to jak polski rynek zmieni się pod wpływem naszego badania.

Pierwsze The Graduate Survey zostało przeprowadzone w 2009 r. Każdego roku 
w badaniu bierze udział średnio 15 000 studentów, a łącznie jest to ponad 135 000 studentów. Szczegółowe informacje i przykładowy raport dostępne są na stronie: http://thegraduatesurvey.com/


Źródło: IACL

IACL - organizacja doradcza działająca na styku komunikacji, HR oraz zarządzania. Wspiera organizacje 
w rozwoju ich biznesu oraz osiąganiu przewagi konkurencyjnej i  realizacji celów poprzez dostarczanie praktycznej wiedzy, narzędzi oraz rozwiązań w obszarze employer brandingu, strategicznego HR-u 
i komunikacji.

Modern Management Consultants - jedna z wiodących firm specjalistycznego doradztwa 
w zakresie budowania marki pracodawcy. Dostarcza wiedzę oraz praktyczne rozwiązania łączące HR 
i marketing wspierając organizacje w ich rozwoju w zakresie reputacji marki pracodawcy, co przekłada się na przyciąganie, angażowanie i utrzymanie talentów niezbędnych do osiągnięcia celów biznesowych.

dodano: 2017-03-16 06:56:38