Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Czyj jest genom?


Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w konferencji z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej „Czyj jest genom? Biotechnologia i ochrona własności intelektualnej”, która odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. w Hotelu Raffles Europejski, ul. Krakowskie Przedmieście 13 w Warszawie.


Konferencja w tym roku poświęcona będzie zagadnieniom niezwykle istotnym zarówno dla agrobiznesu, jak i konsumentów. Genetycznie zmodyfikowane organizmy wzbudzają od lat wielkie zainteresowanie, a jednocześnie procesowi ich tworzenia i ochrony towarzyszą liczne kontrowersje.
  • Czy „Europa wolna od GMO” to medialne hasło czy rzeczywistość?
  • Czy ochrona własności intelektualnej dotyczy również GMO? Jeśli tak, jakie są tego konsekwencje?
  • Czy patentowanie roślin i zwierząt otrzymanych konwencjonalnymi metodami to sprzyjanie gigantom agrochemicznym i hamowanie innowacji w zakresie selekcji roślin i zwierząt?
  • Czy nowe technologie w polskim rolnictwie to domena wyłącznie naukowców i taką pozostanie?
Przed takimi i wieloma innymi pytaniami zostaną postawieni wykładowcy oraz uczestnicy konferencji, co przyczyni się do ożywionej dyskusji oraz pozwoli na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie różnorodnych aspektów systemu ochrony własności przemysłowej w biotechnologii.

Czyj jest genom? Biotechnologia i ochrona własności intelektualnej” - program

W celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu należy wypełnić formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie UPRP.


Źródło: Urząd Patentowy RPdodano: 2019-04-04 06:32:58