Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Datalogic otworzył przedstawicielstwo w Polsce

Po 20. latach działalności handlowej w Polsce Datalogic ADC, światowy lider w dziedzinie automatycznego odczytu danych i automatyki przemysłowej oraz światowej klasy producent czytników kodów kreskowych, komputerów przenośnych, czujników, systemów wizyjnych i laserowych urządzeń znakujących, 15 czerwca br., podczas konferencji prasowej w hotelu Marriott zainaugurował oficjalne otwarcie przedstawicielstwa firmy w Warszawie.


Prezentacji firmy dokonali i na pytania dziennikarzy odpowiadali (na zdjęciach od lewej):
Pietro Scanabissi - Dyrektor w regionie Europy; Cosimo Capuzzello - Wiceprezes Sprzedaży w obrębie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Dyrektor generalny działu czujników i bezpieczeństwa; Giulio Berzuini - Dyrektor Generalny i Wiceprezes Działu Skanerów Ręcznych, Wiceprezes Sprzedaży Działu Automatycznego Gromadzenia Danych w obrębie EMEA  (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki); Udo Braster - Wiceprezes sprzedaży w obrębie DACH (Niemiec, Austrii i Szwajcarii), Europy Wschodniej, Rosji, Bliskiego Wschodu i Turcji; Christoph Tkotz - Dyrektor generalny ds. Europy Wschodniej.

Datalogic dostarcza rozwiązania mobilne oraz skanery dopasowane do indywidualnych potrzeb biznesu. W tym celu obejmuje szeroki asortyment komputerów mobilnych, jak również ręcznych oraz stacjonarnych skanerów. Oferta Datalogic zawiera skanery wszelkiego rodzaju dla punktów sprzedaży, ręczne skanery ogólnego przeznaczenia i wytrzymałe przemysłowe, komputery przenośne, przemysłowe PDA i komputery montowane na pojazdach. Rozwiązania do zastosowań w wielu sektorach uwzględniają opiekę zdrowotną, hotelarstwo/rozrywkę, produkcję, handel, usługi oraz transport i logistykę.

Organizacje w sektorze sprzedaży detalicznej mogą w szczególności skorzystać z rozwiązań Datalogic ADC (Automatic Data Capture – Automatyczna Identyfikacja Danych) opartych na technologii wizyjnego zapisu obrazu, narzędzi analitycznych, rozwiązań samoobsługowych oraz technologii zarządzania relacjami z klientem. Stąd też w strategii rozwoju rozwiązania produktowe są teraz bardziej zorientowane na potrzeby klientów. Owocuje to tworzeniem szerokiej gamy wysokiej jakości produktów i rozwiązań.

Datalogic powstała w 1972 r. z siedzibą w Lippo di Calderara di Reno (Bolonia). Po pozyskaniu spółki Accu-Sort Systems Inc., wiodącego dostawcy produktów i rozwiązań w zakresie Automatycznej Identyfikacji w Stanach Zjednoczonych, grupa dwukrotnie zwiększyła swój udział na rynku Automatycznej Identyfikacji. W rezultacie Datalogic stała się liderem w segmencie przemysłowych skanerów kodów kreskowych z udziałem w rynku na poziomie 31%. Grupa Datalogic zatrudnia ponad 2600 pracowników na całym świecie, w 30 krajach w Europie, Amerykach oraz w regionie Azja-Pacyfik. Swoje rozwiązania sprzedaje w 120 krajach we współpracy z ponad 1000. firm partnerskich. W roku 2015 grupa Datalogic osiągnęła sprzedaż w wysokości 596 milionów USD, to wzrost w stosunku do 2014 r. o 15,2% oraz zainwestowała ponad 54,5 milionów USD w prace badawczo-rozwojowe, co stanowi 9,1% przychodów. W efekcie prac badawczo-rozwojowych firma ma na swoim koncie 1204 zgłoszonych patentów na całym świecie. Nad nowymi rozwiązaniami w centrach B+R pracuje 450 inżynierów. W 2015 roku wprowadzili oni na rynek 21 nowych produktów. Warte podkreślenia jest również, że taka innowacyjność grupy sprawia, że 27% przychodów generują  nowe produkty.

Na zdjęciu siedziba nowego przedstawicielstwa Datalogic w centrum Warszawy.dodano: 2016-06-15 13:44:02