Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Doceniono Rolników Lubelszczyzny


7 grudnia, podczas otwarcia Targów Sadowniczych „Best Berries” w Targach Lublin SA rozstrzygnięto finał VI edycji konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”. Nagrody ufundowane przez marszałka Sławomira Sosnowskiego wręczyli laureatom wicemarszałkowie Grzegorz Kapusta i Krzysztof Grabczuk, Robert Głowacki, prezes Targów Lublin SA oraz Sławomir Struski, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska. Indywidualne upominki przekazali także starostowie i wójtowie.


W  kategorii „produkcja roślinna” pierwsze miejsce zajął Mariusz Sławek z Majdanu Kozic Górnych, drugie – Małgorzata i Dariusz Bogudzińscy  z  Wólki Cycowskiej, trzecie – Szczepan Tworek z Księżpola. W kategorii „ogrodnictwo” zwyciężyła Elżbieta Buła z Kolonii Świdnik Mały, na drugim miejscu uplasowało się gospodarstwo Rafał Wiertla z Majdanu Radlińskiego, trzecie ex aequo zdobyli Bożena i Sławomir Fiutkowie z Brzostówki oraz Tomasz Strawa z Wólki Kolczyńskiej. W kategorii „produkcja zwierzęca” triumfował Marek Sulima z miejscowości Zasiadki, przed Dariuszem Buczkiem z Bychawy i zajmującymi ex aequo trzecie miejsce Teresą i Januszem Wawerami z Nowego Stręczyna i Łukaszem Lesickim z Paprotni.– Rolnictwo to stale rosnący potencjał, znaczące źródło dochodu i zaawansowany technologicznie dział gospodarki województwa lubelskiego – powiedział wicemarszałek Grzegorz Kapusta otwierając galę finałową konkursu. – Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to już nie nasi rolnicy powinni uczyć się od innych, dzisiaj to cała Polska może brać przykład z poziomu rozwoju lubelskiego rolnictwa.

Patronat honorowy nad VI edycją konkursu „Rolnik Lubelszczyzny” objął Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Na zdjęciach: 1. Elżbieta Buła z Kolonii Świdnik Mały, zwyciężczyni w kategorii "ogrodnictwo".  2. Podczas gali finałowej konkursu. 3. G
ratulacje i dyplomy uznania dla Marka Sulimy,
zdobywcy I miejsca w kategorii „produkcja zwierzęca” odbiera jego żona Bogumiła z rąk wicemarszałka Grzegorza Kapusty.

Źródło: UMWL


dodano: 2017-12-11 08:27:52