Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Dr Irena Eris zaproszona do Comite Colbert.

Dr Irena Eris jako jedyna polska marka została przyjęta do prestiżowego stowarzyszenia Comité Colbert, zrzeszającego 75 najbardziej luksusowych marek świata. Comité Colbert docenił polską firmę za "międzynarodowe ambicje, wysoką jakość produktów, innowacyjność i etykę działania".

Comité Colbert to ekskluzywny klub założony w 1954 r. przez Jeana-Jacquesa Guerlaina – twórcę słynnej firmy kosmetycznej. Do niedawna komitet zrzeszał wyłącznie francuskie marki uznane za synonim francuskiego stylu i luksusu. Choćby takie, jak domy mody Celine, Chanel, Lacoste, Hermes, producenci markowych alkoholi, jak: Martell, Cognac Rémy Martin, Champagne Veuve Clicquot Ponsardin, hotele Ritz czy Le Bristol, w końcu jubilerzy jak Boucheron czy Cartier, a nawet flagowe francuskie instytucje kultury jak Louvre, Opera Paryska czy
teatr narodowy Comédie-Française.

Zaproszenie jest tym cenniejsze, gdyż do komitetu zaproszono jedynie sześć marek spoza Francji. Organizacja liczy na Polaków przy tworzeniu frontu reprezentującego interesy europejskiego luksusu w Komisji Europejskiej. Firmami wprowadzającymi do komitetu były Chanel i Hermes.
Irena Eris i Henryk Orfinger, współwłaściciele kosmetycznej spółki rodzinnej Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris Sp. z o.o. powiedzieli, że zaproszenie do elitarnego klubu było dla nich niemałym zaskoczeniem, ale są dumni z tego, że mogą reprezentować Polskę w tak prestiżowej organizacji.

Ocenia się, że sektor luksusu w Europie jest wart 440 mld euro, to blisko 3 proc. europejskiego PKB.
dodano: 2012-10-17 11:00:04