Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Droga ekspresowa S17 dłuższa o 30 km

S17 jest dłuższa o 30 km. Czas przejazdu między węzłami Garwolin Południe i Ryki Północ jest już, taki jak na ekspresówkach. Pod koniec wakacji, po oddaniu trzeciego odcinka, kierowcy dystans 140 km od Garwolina do Piask, pokonają w około 70 minut. Droga powstaje dzięki dofinansowaniu unijnemu z Programu Infrastruktura i Środowisko.Wartość całkowita 30-kilometrowego, oddanego dziś do użytku odcinka, to ok. 840 mln zł. Jest on częścią projektu "Budowa drogi ekspresowej S17, odc. Garwolin – Kurów" o wartości 2,28 mld zł, którego dofinansowanie unijne z Programu Infrastruktura i Środowisko wyniesie 1,18 mld zł.

W przeciągu niecałego miesiąca kierowcy dostali blisko 45 nowych kilometrów na trasie Warszawa – Lublin. 18 czerwca otwarto 13-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. Pod koniec wakacji do użytku zostanie oddane 15 kilometrów nowej drogi, która będzie omijała Ryki.

Droga ekspresowa S17 Warszawa – Hrebenne (granica z Ukrainą) w ciągu trasy europejskiej E372 łączy aglomerację warszawską z Lubelszczyzną i prowadzi ruch w kierunku Lwowa. Pomiędzy Kurowem a Piaskami przebiega na wspólnym odcinku z drogą ekspresową S12, tworząc główną oś transportową w województwie lubelskim. Na początkowym odcinku (od S8 do A2) droga ma stanowić wschodnią obwodnicę Warszawy, część ekspresowej obwodnicy Warszawy.


Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju


dodano: 2019-07-05 06:51:05