Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Dzielą się wiedzą i doświadczeniem w biznesie na polsko-niemieckim pograniczu

Jak wygląda kultura biznesowa po obu stornach Odry, jak skutecznie promować swoje przedsiębiorstwo, jak wejść na rynek niemiecki i polski? Przedsiębiorcy z obu krajów spotkali się w Szczecinie na konferencji „Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem”. To cykliczne spotkanie świata biznesu, którego celem jest rozwijanie współpracy gospodarczej. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.– Chcemy być dla Państwa jak najbardziej dostępni, a zachodniopomorskim przedsiębiorcom od lat pomagamy m.in. we wzmacnianiu potencjału eksportowego. Polska i Niemiecka gospodarka są dla siebie naturalnymi partnerami, już dziś 1/3 regionalnego eksportu wysyłanego przez nasze firmy trafia właśnie do Niemiec. Jako Pomorze Zachodnie mamy ambicje, by być liderem w branży logistycznej. Z roku na rok ten sektor rozwija się u nas coraz lepiej i wydaje mi się, że jest to jedna z dróg, by zbliżać gospodarkę po obu stronach Odry, to nasze wspólne zadanie – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podczas spotkania poruszono m.in. takie tematy jak kultura biznesu czy możliwości promocji po obu stronach granicy. Przedsiębiorcy i eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami w tym jak pojawić się na obu rynkach. Nie zabrakło również tematów makroekonomicznych, tego jak koniunktura w Chinach wpływa na handlowe relacje Polski i Niemiec, jakie wyzwania niesie ze sobą Brexit. Specjalne miejsce poświęcono rosnącemu znaczeniu logistyki w obrocie polsko – niemieckim, temu jak budować łańcuchy dostaw, a także kwestiom celno-podatkowym.

„To Share Knowledge and Expriencie” poza panelami dyskusyjnymi oferowało również część networkingową, w czasie której przedsiębiorcy mieli okazję do dyskusji i wymiany kontaktów. Organizatorem konferencji jest firma CSL, której szefowa jest laureatem Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2013 i 2015, a partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz firma LM Legal z Niemiec.


Źródło: UMWZ / Marek Mucha


dodano: 2019-09-27 06:40:22