Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
EEC Trends

EEC Trends – pod takim tytułem 25 lutego 2020 r. w Warszawie odbył się prolog majowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Konferencja EEC Trends – to wydarzenie, które zastąpi w kalendarzu gospodarczych eventów cykl Zmieniamy Polski Przemysł, animowany od 20 lat przez Grupę PTWP. Natomiast idea otwartej debaty o przyszłości gospodarki, intencja wspierania pozytywnych przeobrażeń kluczowych jej działów pozostaje aktualna.Nowa nazwa oznacza jednak nowoczesną formułę wydarzenia, a przede wszystkim jej  bezpośrednie powiązanie z Europejskim Kongresem Gospodarczym (EEC), największym tego typu wydarzeniem w Europie Centralnej. Ewolucja od Forum Zmieniamy Polski Przemysł ku EEC Trends to odpowiedź organizatora obu wydarzeń na wyzwania współczesności, wyjście naprzeciw zmieniającemu się światu. 

Konferencja EEC Trends odbyła się we wtorek, 25 lutego br., w Warszawie. Jeden dzień, osiem debat, ponad 700 gości z kraju i zagranicy, dyskusje, wnioski i opinie. Przedsiębiorcy, eksperci i decydenci pracowali nad ostatecznym kształtem zakresu tematycznego XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress, 18-20 maja 2020 r.).

– Wyzwaniem dla Polski stało się nie tylko utrzymanie tempa wzrostu, ale skierowanie gospodarki na nowe tory – mówił inaugurując EEC Trends Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. – Rozwój technologii, digitalizacja, inwestycje, przyszłość energetyki i transportu, nurt green i zrównoważonej gospodarki, zmiany i tendencje na rynku pracy i edukacji – o tym będziemy dziś rozmawiać podczas EEC Trends, a także w maju podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego – dodał.

EEC Trends – od strony organizacyjnej – to alternatywa dla tradycyjnych forów i kongresów. To na tym wydarzeniu agenda majowego kongresu przybrała ostateczny kształt. W toku interakcji i konsultacji – od dynamicznych debat poprzez indywidualne rozmowy na scenie po prezentacje dobrych praktyk i case studies wspólnie – przedsiębiorcy, eksperci, decydenci – wskazali istotne idee, tendencje, modele działań i technologie.

W inauguracji EEC Trends udział wzięła również minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która w dyskusji o kierunkach rozwoju polskiej gospodarki podkreśliła miejsce, w którym ona obecnie się znajduje. – 4-proc. wzrost PKB na koniec 2019 r., czwarta najszybciej rozwijająca się gospodarka w Unii Europejskiej, ta stała dobra ścieżka wzrostu, na której jesteśmy od 4 lat, pozwala nam z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość – podkreślała na EEC Trends Jadwiga Emilewicz.
 
EEC Trends rozpoczęła sesja inauguracyjna poświęcona zagadnieniom makroekonomicznym. Poszczególne debaty EEC Trends rozpisano tak, by każda z nich odpowiadała jednemu z megatrendów: Green, Tech, Energy, Move, Invest oraz Work/Edu. Będą one również głównymi nurtami tematycznymi majowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wnioski z wybranych dyskusji wyświetlane były na ekranie w czasie rzeczywistym w formie wizualnych notatek, tworzonych przez artystkę Magda Rysuje.

Wydarzeniu towarzyszyła gala wręczenia nagród WNP Awards. Nagrody dedykowane tym, którzy wywierają znaczący, przełomowy wpływ na pozytywne przeobrażenia w różnych segmentach i branżach gospodarki oraz wskazują kierunki jej rozwoju, otrzymali: minister ds. klimatu Michała Kurtyka, Program Mój Prąd, PKP Energetyka, Moya - sieć firmy Anwim, polskie software houses, FBSerwis, Erbud, LPP i Maspex.


Źródło: PTWP. Organizatorzy już teraz zapraszają 18-20 maja 2020 r. do Katowic na XII Europejski Kongres Gospodarczy i European Tech and Start-up Days. Fot. PTWP


dodano: 2020-02-26 07:45:48