Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Egzotyczne wakacje czy kupno nowego mieszkania?

Sezon urlopowy coraz bliżej, czas więc najwyższy zaplanować wakacje. Co ciekawe, bardzo wielu Polaków zamiast dalekich podróży wybierze kupno i wykończenie mieszkania. Dlaczego wakacyjne miesiące sprzyjają inwestycjom w nieruchomości? Ponieważ lato tradycyjnie to okres stagnacji na rynku nieruchomości. Zatem, korzystając z letnich rabatów zyskać można naprawdę sporo.

Półrocze w branży mieszkaniowej

Rok 2016 na rynku nieruchomości zapowiadał wiele niekorzystnych zmian dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania. Limity w MdM-ie, wyższy wkład własny i droższe kredyty miały spowodować stagnację w branży. Jednak pomimo zmiany warunków kredytowania zakupów mieszkaniowych i podwyższenia wkładu minimalnego z 10% do 15% wartości nieruchomości, oferta deweloperów  ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem. Świadczyć o tym może również fakt, że Polska ciągle znajduje się w czołówce państw europejskich, jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży mieszkań własnościowych.Koniec dopłat do MdM i co dalej?Środki na dofinansowanie zakupu mieszkań dla młodych w ramach rządowego programu na rok 2016 zostały już wyczerpane. Rekordową liczbę wniosków zanotowano w marcu, o które Polacy wnioskowali aż 37 tys. razy.

– W chwili obecnej tematem numer jeden jest projekt “Mieszkanie Plus”, który z całą pewnością wpłynie na kształtowanie się popytu i podaży na rynku nieruchomości
– mówi Maciej Mączka, prezes grupy deweloperskiej Sento. Program ten jednak z założenia obejmuje długoletnią perspektywę, a ustawa regulująca jego przebieg ma wejść w życie w 2017 r., zatem na jego efekty oraz ocenę wpływu rynkowego trzeba będzie jeszcze poczekać co najmniej kilka lat  – dodaje.Lato 2016 r.Lato tradycyjnie to okres stagnacji na rynku nieruchomości. Jednak w tym roku wakacje mogą być bardzo pracowite dla deweloperów. Aby utrzymać wysoką efektywność sprzedaży, wiele firm zaoferuje specjalne promocje i rabaty.  Z pewnością zachęci to do zakupów  klientów, którzy w wakacje mają zazwyczaj więcej wolnego czasu. Wiele z tych osób odłoży  urlopowe wojaże na przełom września i października, kiedy to koszty podróżowania są dużo niższe, ze względu na koniec sezonu turystycznego.

Temat MdMów nadal pozostaje w kręgu zainteresowań wielu osób, a to wszystko za sprawą naboru wniosków na 2017 r. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, które przełożyło się na ponad 5,6 tys. podań złożonych do końca kwietnia, co wyczerpało ok. 22% budżetu na przyszły rok. O ile tendencja ta utrzyma się na tym samym poziomie, limity zostaną wyczerpane już końcem sierpnia. Wakacje to zatem ostatni moment, by skorzystać z rządowych dopłat.

– Wciąż istnieje możliwość  skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych na rok 2017. Warto również zwrócić uwagę na warunki kredytowania nieruchomości, które od przyszłego roku znów będą trudniejsze do realizacji, a wkład własny wzrośnie o kolejne 5%. W tym roku wakacyjna inwestycja w nieruchomości może przynieść więc wiele korzyści finansowych – twierdzi prezes grupy Sento.

Wakacyjne oferty specjalne

Korzystając z letnich rabatów zyskać można naprawdę sporo. Warto zatem przyjrzeć się bliżej wakacyjnej ofercie deweloperów i zaoszczędzić nawet do kilkunastu procent wartości nieruchomości.

– Dwutygodniowy urlop to idealny czas na urządzenie mieszkania, szczególnie gdy decydujemy się na zakup wykończonego lokalu. Dlatego w  tym roku przygotowaliśmy ofertę mieszkań z wykończeniem  w cenie standardu deweloperskiego, dzięki której zaoszczędzić można nawet do 35 000 zł. Dzięki temu, klient kupujący wykończony lokal,  może się wprowadzić się do niego wykorzystując swój urlop – tłumaczy Maciej Mączka z grupy Sento.


Podczas wakacji większość z nas marzy jedynie o wypoczynku. Jednak jak widać, powodów by w czasie urlopu pomyśleć o zakupie własnego "M" jest bardzo wiele. Rekordowo niskie stopy procentowe, zbliżający się od stycznia 2017r. wzrost wkładu własnego  oraz  specjalne oferty deweloperów sprawiają, że na rynku nieruchomości wakacji  w tym roku raczej nie będzie.


Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-06-30 11:43:02