Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Elektryczny Ursus na targach Hanover Messe

Ponad 200 polskich przedsiębiorstw prezentuje swoją ofertę podczas tegorocznych targów Hannover Messe, których Polska jest krajem partnerskim. Na tej największej i najważniejszej na świecie imprezie przemysłowej swoją ofertę prezentują spółki i instytucje z Grupy PFR, w tym Agencja Rozwoju Przemysłu. Wśród nich znajduje się najnowszy produkt Ursusa, czyli elektryczny samochód dostawczy. Jest on jedną z ciekawszych ofert podczas targów.

– Targi Hannover Messe, to bardzo dobra okazja dla każdej firmy, która ma interesującą ofertę, chce ją zaprezentować międzynarodowemu audytorium i nawiązać współpracę. Dlatego Agencja Rozwoju Przemysłu, jako jedna z kluczowych polskich spółek wspierających rozwój przemysłu zarówno w branżach tradycyjnych, jak i innowacyjnych technologii aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu. Prezentujemy na Hannover Messe m.in. potencjał inwestycyjny zarządzanych przez nas Specjalnych Stref Ekonomicznych – TSSE EURO-PARK WISŁOSAN i SSE EURO-PARK MIELEC. Cieszy nas, że debiutuje na targach najnowszy produkt spółki Ursus. Elektryczny samochód dostawczy to efekt współpracy z ARP. Liczymy, że targi hannowerskie, których Polska jest krajem partnerskim, zaowocują w przyszłości ważnymi umowami inwestycyjnymi – powiedział prezes ARP Marcin Chludziński.

Najnowszy produkt Ursusa, czyli elektryczny samochód dostawczy jest jedną z ciekawszych ofert podczas targów. Projekt wydruku karoserii pojazdu dostawczego realizowany na zlecenie URSUS SA przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii – spółkę należącą do ARP i działającą pod marką Infinitech 3D – jest jednym z największych wydruków dotychczas realizowanych w Polsce. Obejmował on przeprojektowanie modeli powierzchniowych, wydruk oraz częściowe przygotowanie elementów pod dalsze prace wykończeniowe. Wydruk w technologii SLA (Stereolitografia) trwał przeszło 720 godz. Takie tempo było możliwe dzięki zastosowaniu jednej z największych na świecie drukarek 3D w tej technologii. Dzięki doświadczonej załodze Infinitech 3D i światowej klasy parku maszynowemu przy użyciu technologii przyrostowych  wykonano  prototyp pojazdu na skalę i w czasie do tej pory nieosiągalnym.

Targi w Hanowerze to doskonała okazja do promocji polskiej gospodarki i budowania silnych polskich marek w dziedzinie wysokich technologii. Ministerstwo Rozwoju i Agencja Rozwoju Przemysłu postanowiły dodatkowo pokazać krajowy potencjał w formie krótkiego spotu. Głównym zamysłem inicjatorów filmu było pokazanie rozwoju innowacyjnych technologii. Realizacji tej idei służyło metaforyczne pokazanie „myśli” – nauki, od której wszystko się zaczyna, po kolejne zaawansowane technologie, jak choćby fotowoltaika, drukarki 3D firmy Zortrax, skończywszy na już rozpoznawalnych w świecie polskich markach, jak URSUS, Solaris czy PKN Orlen.


Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu. Zobacz film.


dodano: 2017-04-26 06:48:03