Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Europa doceniła Polaka

Podczas 55. Kongresu Europejskiego Związku Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych UFEMAT, który odbył się z końcem czerwca w stolicy Austrii, jego członkowie nagrodzili prezesa nowo sądeckiego przedsiębiorstwa FAKRO Ryszarda Florka prestiżowym wyróżnieniem UFEMAT AWARDS 2013.

Nagroda jest uhonorowaniem wysiłków sądeckiego przedsiębiorcy na rzecz budowania pozycji Polski jako znaczącego w Europie producenta materiałów budowlanych. UFEMAT AWARDS 2013 otrzymał także Leonard Helbich-Poschacher, prezes federacji Austrii VBO.

Tegoroczne obrady kongresu Europejskiego Związku Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych zdominowały kwestie związane z obowiązującym od 1 lipca 2013 Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE, które ustanawiają zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych nazywane w skrócie dyrektywą CPR. Określa ona sposoby badań, oceny i deklarowane właściwości użytkowe wyrobów budowlanych. CRP wprowadza nowe definicje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego, ustanawiając wspólną terminologię techniczną.

Tegoroczny kongres Europejskiego Związku Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych był ważny dla FAKRO nie tylko ze względu na dyrektywy CPR, ale również ze względu na uznanie i wyróżnienie prezesa sądeckiego przedsiębiorstwa Ryszarda Florka prestiżowym wyróżnieniem UFEMAT AWARDS 2013.

Uczestnicy tegorocznego kongresu mieli okazję zwiedzić jeden z największych składów budowlanych  w Wiedniu - firmę Sochor, gdzie można kupić produkty FAKRO. Zgodnie z dyrektywą do wyrobów FAKRO wyprodukowanych po 1 lipca 2013 i wprowadzanych do obrotu na rynku europejskim, dołączona jest istotna dla konsumenta informacja o jego właściwościach użytkowych oraz gdzie i jak ma być on stosowany.
Deklaracje właściwości użytkowych produktów FAKRO znajdują się na stronie www.fakro.pl.


dodano: 2013-07-05 10:17:24