Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Europejski Tydzień Innowacji w Lublinie

Europejski Tydzień Innowacji to 5 dni dyskusji, światowej sławy eksperci i setki uczestników. To konkurs dla startupów i okazja do pokazania tego co robią lubelskie firmy. W wydarzeniu weźmie udział 400 firm z obszaru innowacji, 7 uczelni wyższych, kilkanaście regionów partnerskich, mówcy od Lublina po Dolinę Krzemową. Kongres odbędzie się w dniach 6-10 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

– Lubelskie od lat konsekwentnie buduje swoją gospodarczą przewagę na potencjale Inteligentnych Specjalizacji. Stawiamy zarówno na doświadczony biznes, jak i na świeżość młodych innowacyjnych firm. Od rozwoju przedsiębiorczości zależy przyszłość naszego regionu i nas wszystkich. Ogłaszamy konkurs specjalnie dla startupów, to szansa na zdobycie pieniędzy na realizację własnego biznesu
– mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Konkurs Startupów

Podczas pierwszej edycji ETI rozstrzygnięty zostanie konkurs Young & Innovative. To konkurs na najlepszy startup lub pomysł na biznes, którego ideą jest promowanie dziedzin rozwojowych województwa lubelskiego. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą startupy oraz do osób, które myślą o wystartowaniu z własną firmą. Nagrody to 20 tysięcy złotych oraz możliwość zdobycia nawet do 2 milionów wejścia kapitałowego (szczegóły konkursu).

Europejski Tydzień Innowacji

Program pierwszego Europejskiego Tygodnia Innowacji podzielony jest na bloki tematyczne: Forum Bio-Energo, Forum Cyfryzacji, Konferencja innowacje w medycynie, Giełda Start-upów. Odbędzie się także Debata Miast i Regionów partnerskich oraz Gala Innowacji. Będą to dyskusje o roli biogospodarki i energetyki w kształtowaniu konkurencyjności regionów, osiągnięciach w zakresie wykorzystania robotyki w kardiochirurgii czy cyberbezpieczeństwie i e-administracji. Podczas Gali Innowacji poznamy liderów innowacji województwa lubelskiego. Celem konkursu „Lider Innowacji”  jest przede wszystkim promocja lubelskich przedsiębiorców, którzy uzyskali wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Kongres odbędzie się w dniach 6-10 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Źródło i szczegółowy program - ETI


dodano: 2017-10-16 08:05:59