Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Europejskie Forum Nowych Idei już za 2 dni!

„Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki" – to hasło przewodnie 6. edycji EFNI, która już 28 września rozpocznie się w Sopocie. Żyjemy w czasach wielkich przewartościowań – społecznych, politycznych i kulturowych, które dotkną bezpośrednio każdego z nas. Najszybciej stanie się to na rynku pracy, podkreślają organizatorzy Forum.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy EFNI będą analizować największe europejskie problemy, wyzwania, trendy w gospodarce. Co czeka świat i Europę? Jak Unia Europejska będzie działać po Brexicie – rozpadnie się czy wzmocni? Jakie są alternatywy dla europejskiej solidarności? Co czeka Europę, w tym Polskę, po wyborach w USA? – to tylko niektóre z tematów przewidzianych w agendzie EFNI 2016.

Wiodącym tematem Forum jest w tym roku przyszłość pracy. Roboty coraz częściej zastępują ludzi w produkcji, usługach a nawet na polu kultury. Mamy do tego podchodzić z optymizmem, czy z obawą? Czy duża cześć społeczeństwa przejdzie „na bezrobocie"? Jeśli tak, to skąd weźmie środki na utrzymanie? Jak możemy się do tego przygotować i jaka będzie w tym rola państw, a jaka biznesu?

W trakcie 2,5-dniowego Forum odbędzie się ponad 60 godzin debat, a w każdej wezmą udział przedstawiciele świata nauki i biznesu, wybitnie eksperci z całego świata, reprezentanci organizacji społeczeństwa obywatelskiego oraz decydenci polityczni.


Źródło: Konfederacja Lewiatan


dodano: 2016-09-27 08:08:05