Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Fakro Pracodawcą Jutra


W pierwszej edycji konkursu "Pracodawca Jutra" zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości firma Fakro została jednym z 12 laureatów. Konkurs pomyślano z myślą o firmach prowadzących efektywne działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy.


W imieniu firmy Fakro nagrodę odebrał szef działu szkoleń Paweł Kołbon, który mówił o unikalnym charakterze współpracy sądeckiego przedsiębiorstwa z uczniami szkól budowlanych i studentów uczelni politechnicznych.
Pomiędzy firmą FAKRO a uczniami szkół nie występuje bezpośrednia relacja pracodawca – przyszły pracownik. Nasza firma podejmując współpracę ze szkołami i inwestując własne środki finansowe nie osiąga bezpośredniego zysku z tej współpracy. Nie mniej jednak, jako przedsiębiorstwo związane z branżą budowlaną doskonale wiemy, jak ważne jest profesjonalne przygotowanie młodych ludzi, którzy dzięki gruntownej edukacji mogą stać się w przyszłości doskonałymi fachowcami.

A Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP podczas uroczystości wręczenia nagród, w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, podkreśliła: - Konkurs pracodawca jutra został zorganizowany po raz pierwszy. Wyróżnione w konkursie przedsięwzięcia pokazały jak pomysłowa i różnorodna może być oferta kierowana do młodych osób, a także jak istotny wpływ na edukację zawodową mogą mieć przedsiębiorcy.

Z badań Polskiej Agencji Rozwoju przedsiębiorczości wynika, że trzy czwarte działających w Polsce pracodawców nie znajduje na rynku odpowiadających ich wymaganiom pracowników. Zdaniem szefowej PARP najlepszym sposobem na zdobycie odpowiednich pracowników jest właśnie współpraca ze szkołami.
dodano: 2013-06-18 15:30:49