Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Finał XIX edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Zakończyła się XIX edycja programu promującego etykę w biznesie „Przedsiębiorstwo Fair Play”. 25 listopada 2016 r. w warszawskim EXPO XXI podczas uroczystej gali wręczono nagrody oraz certyfikaty tegorocznym Laureatom – przedsiębiorstwom, które w swej działalności kierują się uczciwością, rzetelnością oraz zasadami etyki. Takie wartości już od 19 lat promuje Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” w ramach programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

– Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” to nagroda za codzienną pracę opartą na szacunku do pracowników, partnerów biznesowych i organów prawa, oraz zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej i całego kraju. To również zobowiązanie do ciągłego doskonalenia – podkreślił  dr Mieczysław Bąk, prezes Fundacji „Instytut badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. – Laureaci programu są wyjątkowymi firmami, które podejmują się inicjatyw wykraczających poza zwykłą działalność biznesową: wspierają kształcenie zawodowe, dbają o potrzebujących, prowadzą ciekawe akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, organizują imprezy sportowe czy wydarzenia kulturalne, realizują ciekawe akcje proekologiczne.Nagrodę główną – Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2016 przyznano 15 firmom: Andre Abrasive Articles Sp. z o.o. Sp. k. z Koła, Cukierni „Carolin&Simon” s.c. z Wrocławia, Elwoz Sp. z o.o. ze Szklarni, Gembiak-Mikstacki Spółka Jawna z Krotoszyna, Meble.pl SA z Rzeszowa, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z Lubina, Novol sp. z o.o. z Komornik, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Jasienicy Rosielnej, Polmass SA z Bydgoszczy, Przedsiębiorstwu Innowacyjno-Produkcyjnemu „Inkom” Sp. z o.o. z Bełchatowa, Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” z Bydgoszczy, TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa, „VIP” S.D. Pikul Spółka Jawna z Lubicza Górnego, WZ Eurocopert Sp. z o.o. ze Szczecinka oraz Ziel-Bruk Makarewicz z Płot.


Kapituła Programu przyznała trzy nagrody specjalne „Debiut Fair Play”. Pierwszą odebrała firma EWA Krotoszyn SA z Krotoszyna, specjalizująca się w produkcji wyrobów cukierniczych i farmaceutycznych na bazie karmelu; drugą – Fabryka Maszyn Spożywczych „Spomasz” z Pleszewa, która zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego, posiadająca ponad 120-letnią tradycję, natomiast trzecią – Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA ze Starogardu Szczecińskiego, będąca największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego.

Wyróżnienia za szczególną działalność proekologiczną odebrały: Dąbrowskie Wodociągi Spółka z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, które m.in. prowadzą edukacyjny projekt ekologiczny „Strażnik Czystej Wody”, poprzez który pokazują uczniom szkół podstawowych jak należy dbać o środowisko; Policon Sp. z o.o. ze Złotników w woj. wielkopolskim, która w celu dbałości o środowisko naturalne zleciła opracowanie programu zagospodarowania i unieszkodliwiania odpadów poprodukcyjnych, powstających na terenie spółki i bezwzględnie realizuje ten program, jednocześnie stale minimalizując ilość odpadów oraz firma Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA z Warszawy, realizująca autorskie kampanie takie jak Dzień Bez Śmiecenia oraz wspierająca działania realizowane w polskich gminach np. realizację ścieżek edukacyjnych, konkursów w szkołach, warsztatów dla najmłodszych.

Kapituła przyznała również tytuł „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2016. W ten sposób uhonorowano 25 przedstawicieli polskiego biznesu: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm – wieloletnich Laureatów programu.

Aż 11 firm zdobyło Diamentową Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”, którą nagradzane są przedsiębiorstwa posiadające Certyfikat nieprzerwanie od 15 lat.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2016 połączona została z zakończeniem XVII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, którą prowadził Instytut. W konkursie skierowanym do sektora bankowego uczestniczyły 2 banki uniwersalne oraz 11 banków spółdzielczych. Uroczysty wieczór zakończył się balem andrzejkowym.


Źródło: FairPlaydodano: 2016-11-29 08:19:04