Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Fundusze kapitałowe dla innowacyjnych spółek

Fundusze kapitałowe dla innowacyjnych spółek, pionierskie technologie w obszarze elektromobilności i wparcie dla start – upów z oryginalnymi pomysłami biznesowymi, to tylko niektóre z tematów wydarzeń, które odbyły się 8 listopada z udziałem ministra Jerzego Kwiecińskiego. Szef resortu rozwoju wziął udział w konferencji towarzyszącej podpisaniu przez PFR Ventures 21 umów inwestycyjnych, które pozwolą na zainwestowanie miliarda złotych w polskie innowacje.

– Instrumenty kapitałowe to jedno z kluczowych narzędzi wsparcia spółek w Programie Inteligentny Rozwój. Dzięki funduszom europejskim ponad 2,5 miliarda złotych trafi do tych najbardziej innowacyjnych
– skomentował Kwieciński.

PFR Ventures to narzędzie kompleksowe, które wspiera polskie spółki z sektora MŚP na różnych etapach rozwoju – na pieniądze mogą liczyć start upy, przedsiębiorstwa zainteresowane kontynuowaniem prac w obszarze B+R i firmy realizujące zaawansowane projekty technologiczne, które myślą o ekspansji międzynarodowej.

Wokół tematu innowacji, ale takich, które dedykowane są konkretnej branży, koncentrowała się natomiast konferencja poświęcona programowi Elektro ScaleUp.

Celem programu jest współpraca korporacji ze start-upami i wdrożenie 23 pionierskich technologii dla elektromobilności.


Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

dodano: 2018-11-12 06:54:24