Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyła się w poniedziałek (22.10.2012 r.), IX Gala Przedsiębiorczości, będąca finałem „Dnia przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie zapoznają się ze swoim  wymarzonym zawodem.

„Dzień przedsiębiorczości” to kilkugodzinne praktyki uczniów w firmach, pozwalające im zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie i zapoznać się z jego specyfiką. To również okazja, by zdobyć informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania wymarzonego zawodu. Uczniowie odbywają praktyki w różnych miejscach: urzędach, redakcjach prasowych i telewizyjnych, przedsiębiorstwach prywatnych, szpitalach, tych, w których chcieliby w przyszłości pracować.

Program „Dzień przedsiębiorczości” został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W Komitecie Honorowym zasiadają:  Irena Wóycicka – Podsekretarz Stanu w KPRP, Przewodnicząca Komitetu, Henryk Wujec – Doradca Prezydenta RP, Mirosław Sielatycki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


Program organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W IX edycji wzięło udział ponad 45 tys. uczniów z 686 szkół oraz blisko 19 tys. instytucji i firm.

Fot. Piotr Molecki

dodano: 2012-10-23 09:20:08