Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Gazeta Wyborcza najbardziej opiniotwórczym medium w listopadzie

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w listopadzie 2018 roku pierwsze miejsce zajął dziennik Gazeta Wyborcza – podaje IMM w najnowszym raporcie „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na kolejnych miejscach znalazły się portale Onet.pl oraz Wirtualna Polska. Gazeta Wyborcza pierwszą pozycję zawdzięcza szerokiemu oddźwiękowi w mediach publikacji na temat afery KNF.Prasa


Czołówkę najczęściej cytowanych tytułów prasowych otwiera dziennik Gazeta Wyborcza, wyprzedzając Rzeczpospolitą i Super Express. Najczęściej cytowanym tygodnikiem był „Do Rzeczy”. Drugie miejsce na podium zajął „Wprost”, a trzecie – „Newsweek”. „Press” znalazł się na pierwszym miejscu wśród miesięczników. Drugie i trzecie miejsca należą kolejno do miesięczników „Forbes” oraz „Twój Styl”.

Telewizja i Radio

TVN24 zajęło pierwszą pozycję w rankingu. Na kolejnych miejscach uplasowały się TVN oraz TVPinfo.

RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz PR1.

Portale internetowe i Media ekonomiczne

Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl. Kolejne pozycje zajęły Wirtualna Polska oraz wPolityce.pl.

Dziennik Gazeta Prawna znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce.

Media regionalne

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Gdańsk.

Autor: Magdalena Tokaj, Instytut Monitorowania Mediów


Źródło: Instytut Monitorowania Mediów. O badaniu: Badanie przeprowadzono na podstawie 34 874 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 listopada 2018 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 35 258 razy (28 021  w portalach internetowych, 3 509 w prasie, 2 689 w telewizji i 1 039 w radio). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów: prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.


dodano: 2018-12-21 07:37:38