Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Gigantyczny sukces zagraniczny polskiej firmy edukacyjnej

Innowacyjna szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania kontynuuje swoją zagraniczną ekspansję, rozszerzając działalność o kolejne rynki. Właśnie wystartowała ze swoimi placówkami pod nazwą Coding Giants w Bośni i Hercegowinie, Chile oraz Meksyku. Niebawem z zajęć skorzystać będą mogli również mieszkańcy Serbii, Singapuru i Australii.

Zagraniczne placówki Gigantów Programowania działają jako placówki własne lub w formule master franczyz – firma udziela licencji na prowadzenie szkoły pod nazwą Coding Giants w danym kraju oraz udostępnia niezbędne materiały oraz know-how. Firma funkcjonuje już od miesięcy w Chorwacji, Hiszpanii i na Słowacji, a teraz do tej listy dołączyły Bośnia i Hercegowina, Chile oraz Meksyk.

– Naszym celem jest konkurowanie z globalnymi firmami edukacyjnymi, dlatego rozwój zagraniczny oraz powiększanie zasięgu naszego działania są kluczowe. Jesteśmy już w 7 krajach, a za moment do listy dołączy Serbia, Singapur oraz Australia. I to nie koniec. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z potencjalnymi partnerami z kolejnych państw. Naszą ambicją jest stać się największą na świecie firmą kształcącą dzieci i młodzież w zakresie programowania – mówi Dawid Leśniakiewicz współzałożyciel Gigantów Programowania.

Rozwój również w Polsce

Firma niezależnie od rozwoju zagranicznych rynków, kontynuuje umacnianie swojej pozycji w Polsce, gdzie w ciągu ostatnich 3 miesięcy powstało aż 9 nowych oddziałów prowadzonych w formule franczyzy Łącznie jest ich już 65. Poza tym blisko 60 placówek w miejscowościach z liczbą ponad 150 tys. mieszkańców koordynowanych jest bezpośrednio przez centralę firmy.

Obecnie Giganci Programowania są najszybciej rozwijającą się szkołą programowania w Polsce. W ciągu ostatnich 5 lat firma przeszkoliła ponad 100 tysięcy osób w wieku od 7 do 19 lat. Realizuje program według blisko 300 scenariuszy w ramach ponad 30 dostępnych kursów. Z jej usług korzystać można zarówno stacjonarnie, jak i online, dzięki czemu firma bez finansowych załamań mogła przetrwać ostatni pandemiczny rok, a co więcej – otwierając dodatkowe stacjonarne punkty.


Giganci Programowania - innowacyjna szkoła dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w ciągu 6 lat obecności na rynku z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100 000 osób w wieku od 7 do 19 lat.


dodano: 2021-09-09 08:47:36