Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Grunty na medal

Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA, we współpracy z marszałkami województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora, zakończyła pierwszy etap VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2018. Wydarzenie promuje tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne. Jego ideą jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne.

Przedstawiciele Centrów Obsługi Inwestorów spośród nadesłanych ofert wybrali tereny, które przeszły do II etapu konkursu. W konkursie wybrany zostanie jeden zwycięski teren w każdym województwie.

Nagrodzone działki będą promowane przez PAIH wśród inwestorów polskich i zagranicznych zainteresowanych rozpoczęciem bądź rozszerzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

W inicjatywie wzięło udział 81 gmin, które w sumie nadesłały 103 oferty. Do II etapu konkursu zakwalifikowano 65 działek, wytypowanych przez Centra Obsługi Inwestora – Partnerów PAIH. Na przykład z województwa warmińsko-mazurskiego zostały nadesłane dwie oferty: z Elbląga (ul. Żuławska – 3,26 ha) oraz Olsztynka (Węzeł Olsztynek Wschód II – 18,37 ha).

Źródło: UMW-M


dodano: 2018-06-25 07:04:10