Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Innowacyjność i kreatywność w gospodarce

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w 12. edycji międzynarodowej konferencji z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”, której tegorocznym tematem przewodnim jest PROJEKTOWANIE IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ PRZEDSIĘBIORSTWA. Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 marca 2019 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.Główne zagadnienia konferencji:
  • Komunikacja wizualna przedsiębiorstwa w sferze społecznej, ekonomicznej i kulturowej
  • Dostępne programy wsparcia współpracy przedsiębiorców z projektantami
  • Projektowanie wizualizacji danych w biznesie
  • Wartość formy graficznej znaku towarowego
  • Prawna ochrona wizerunku marki
  • Komunikacja tradycyjna w innowacyjnym biznesie
  • Jak tworzyć dobre projekty w zgodzie z prawem. Ochrona prawna krojów pisma, layoutów, winiet
  • Świat cyfrowy – wyzwania dla przedsiębiorców i projektantów graficznych 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie
  • Wystawa „Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce". Głównym tematem wystawy jest twórczość projektanta, który stworzył niezliczoną liczbę znaków graficznych, w tym słynny znak banku PKO, oraz równie dużą ilość plakatów i opakowań. Inicjatorem wystawy jest Patryk Hardziej (prelegent konferencji). Do projektu zaprosił młodych, wybitnych ilustratorów, którzy podjęli się interpretacji twórczości graficznej Karola Śliwki.
  • Wystawa projektu: GIRL, GIRL, GIRL. Doroty Bojanowskiej, absolwentki Wydziału Design na Goldsmiths University w Londynie. Wystawa jest efektem pracy licencjackiej w ramach których historie kobiet z całego świata oraz ich odpowiedzi na pytanie o to, co je frustruje, zostały przedstawione w formie ręcznie nadrukowanego printu na kombinezonach robotniczych. W ten sposób autorka stworzyła platformę pozwalającą kobietom komunikować swoje doświadczenia, a także sprowokowała do publicznej dyskusji.   
Do udziału w konferencji w szczególności zachęca się przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z projektantami oraz rozwojem działalności biznesowej w oparciu o zastosowanie narzędzi do projektowania identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Podczas konferencji zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne w obrębie języka polskiego oraz angielskiego, a także transmisja on-line z wydarzenia. Szczegółowy program konferencji na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP.

W przypadku pytań można się kontaktować pod nr telefonu 22 579 00 51, 22 579 04 50. Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja na konferencję za pomocą formularza on-line.


Źródło: Urząd Patentowy RP

dodano: 2019-03-11 06:54:54