Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
"Inwestycje polskie" mają szefa

Rada Nadzorcza spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) podjęła w czwartek (7 marca br.) decyzję o wyborze Mariusza Grendowicza na prezesa PIR. W komunikacie Ministerstwa Skarbu czytamy, że powołany prezes ma ogromną wiedzę z zakresu podejmowania decyzji inwestycyjnych, strukturyzowania transakcji i określania ryzyka biznesowego.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski zaznaczył: Wybrany prezes obejmuje stery spółki, której zasady funkcjonowania precyzyjnie opracowaliśmy. Przygotowaliśmy także listę projektów, które mogłyby się starać o wsparcie z Programu. Teraz oczekuję wdrożenia opracowanych przez nas zasad działalności PIR, przeniesienia ich na grunt korporacyjny, odpowiedzialnego podejmowania decyzji i sprawności w działaniu tak, by spółka zaangażowała się w kilka projektów jeszcze w tym roku. To zarząd będzie musiał ocenić opłacalność i ryzyko każdego z proponowanych przedsięwzięć.

Dzisiaj przed nowym prezesem Polskich Inwestycji Rozwojowych stoi wielkie, trudne i poważne wyzwanie. Zbudowanie zupełnie nowej instytucji finansowej, bardzo istotnej z punktu widzenia wyzwań rozwojowych naszego kraju, przede wszystkim w obszarze infrastruktury.

Program Inwestycje Polskie sprawi, że powstaną nowe i oczekiwane inwestycje infrastrukturalne i tym samym nowe miejsca pracy. Wierzę, że mechanizm stworzony przez ten rząd, będzie dawał impuls uprzemysłowienia przez kolejne dziesięciolecia.


Polskie Inwestycje Rozwojowe S.A. to spółka celowa założona do realizacji Programu „Inwestycje Polskie”. Program jest wprowadzeniem w życie zapowiedzi Prezesa Rady Ministrów z tzw. drugiego expose, wygłoszonego 12 października 2012 r.

Fot. BRE

dodano: 2013-03-11 11:32:02