Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Jak nie utracić entuzjazmu, gdy wszystko idzie nie tak?

Rozpoczął się nabór do międzynarodowego projektu Early Warning, i PARP zaprasza do udziału w nim wszystkich przedsiębiorców, którzy znaleźli się w sytuacji kryzysowej lub widzą u siebie pierwsze oznaki nadciągających trudności. Winston Churchil mawiał „Sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”.

Celem projektu EARLY WARNING jest stworzenie systemu wsparcia przedsiębiorstw w trudnościach w Polsce, Grecji, Hiszpanii oraz Włoszech. W realizację projektu zaangażowane są również kraje, w których takie systemy już funkcjonują – Dania, Niemcy i Belgia. W Polsce za stworzenie systemu wsparcia przedsiębiorstw w trudnościach odpowiadają Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundacja Firmy Rodzinne, które w ubiegłym tygodniu zorganizowały w Warszawie spotkanie dla mentorów i konsultantów.

– Podczas spotkania w PARP analizowaliśmy przypadki pierwszych przedsiębiorców, którzy zgłosili się do projektu, oczekując konkretnego wsparcia. Są to głównie małe firmy, których właściciele doświadczyli porażki biznesowej – tłumaczy Marcin Kowalski, mentor i wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.

W ramach projektu została właśnie stworzona ogólnopolska sieć konsultantów i mentorów, do których przedsiębiorcy będą mogli zwrócić się o pomoc. Ważne jest, aby w odpowiednim czasie zdiagnozować sytuację i podjąć niezbędne działania, bo tylko wówczas istnieje szansa na przezwyciężenie kryzysu lub zminimalizowanie jego negatywnych skutków. Praca z konsultantem i mentorem jest bezpłatna. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy doradcy restrukturyzacyjnego, pierwsze dwie godziny świadczone przez doradcę są nieodpłatnie, a dalsza pomoc jest ustalana indywidualnie.

Źródło i wszelkie informacje o projekcie na stronach: www.parp.gov.pl/ewe lub www.ffr.pl/ewe


dodano: 2017-09-25 07:38:23