Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kable i przewody nierozprzestrzeniające płomienie ognia


22 czerwca 2017 r. w Londynie zakończyły się targi Firex International, cykliczne wydarzenie branżowe, które łączy światowe rynki ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa, a także zapewnia specjalistom dostęp do najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań globalnych dostawców. Wśród nich polskiej firmy Tele-Fonika Kable SA, która zaprezentowała linię produktów Flame-X 950, mających szczególne zastosowanie w obiektach, które wymagają skutecznego prowadzenie akcji ratowniczych.– Wart podkreślenia jest fakt, że kable i przewody bezhalogenowe nierozprzestrzeniające płomienia marki TF Kable, a szczególnie linia Flame - X 950, mają liczne zastosowania, dzięki posiadanym właściwościom tj. brakiem emitowania toksycznych, gęstych dymów, czy gazów korozyjnych. W efekcie, doskonale spełniają swoje funkcje, jako kable zasilające, sygnalizacyjne w obiektach o dużej koncentracji ludzi, czyli wszędzie tam gdzie istnieją zwiększone wymagania odnośnie bezpieczeństwa przeciwpożarowego –  podkreśla Ryszard Pilch, Wiceprezes ds. Handlu Tele-Fonika Kable SA.

Kable z linii Flame - X 950 przeznaczone są do przewodzenia energii elektrycznej w szczególności w miejscach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych. Poprzez funkcjonowanie nie awaryjnych systemów wczesnego ostrzegania, gaszenia ognia, czy zasilania oświetlenia awaryjnego są niezwykle wymagane ze względu na dużą koncentrację ludzi m.in. w centrach handlowych, szpitalach, budynkach użyteczności publicznej, stadionach, czy halach widowiskowych.

– W danych typach kabli linii Flame - X 950, zastosowano specjalne tworzywa LSOH na powłoce oraz  XLPE na izolacji. W efekcie, konstrukcje te posiadają właściwości bezhalogenowe (halogen free) oraz niski współczynnik wydzielania dymu (low smoke), zwiększając tym samym znacząco bezpieczeństwo w trakcie występowania pożaru. Co więcej, izolacja XLPE pozwala na osiągnięcie bezpiecznej pracy kabla przy temperaturze żyły roboczej do 90 stopni Celsjusza. Warto w tym miejscu nadmienić, że pomimo ogólnie przyjętej opinii, że ogień jest główną przyczyną zgonów w trakcie pożarów, to właśnie dym jest odpowiedzialny bezpośrednio lub pośrednio za śmierć ponad 50% ofiar ognia. Dane te były kluczowe w trakcie projektowania kabli linii Flame - X 950 w laboratoriach i zakładach produkcyjnych TeleFonikiKable SA – wskazuje Wojciech Skoczylas, Sales Director – UK Region.

Targi Firex International organizowane są na zasadach platformy wymiany wiedzy w zakresie bezpieczeństwa rozwiązań sprzyjających ochronie zdrowia i życia społeczeństwa (ok. 16 000 specjalistów z branży). Co roku przyciągają liczne firmy, które reprezentują ponad 75 państw świata, ok. 20% wystawców znajduje się spoza obszaru Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Podczas trzech dni odwiedzający, mieli okazję wziąć udział w seminariach, jak również w panelach dyskusyjnych, czy odwiedzić stoiska wystawiennicze firm międzynarodowych, których oferta dedykowana jest segmentowi ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa. Warte podkreślenia, że ponad 92% odwiedzających znajduje tam nowe produkty i usługi gotowe do zastosowania.


Źródło: Tele-Fonika Kable SA - znaczący producent kabli i przewodów od ponad 25 lat obecny na krajowym i międzynarodowym rynku przemysłu kablowego.


dodano: 2017-06-23 06:48:30