Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kolejni Mentorzy gotowi do działania

Kolejnych 18 Mentorów – wolontariuszy dołączyło do zespołu Early Warning Europe, który bezinteresownie pomaga przedsiębiorcom w kłopocie. Łącznie, w projekcie działa już 36 Mentorów, mających pod opieką 28 osób prowadzących własne firmy. Bezpłatna i dyskretna pomoc dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji – tak w skrócie można opisać europejski projekt Early Warning Europe realizowany przez Fundację Firmy Rodzinne oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pomocy tej udzielają Mentorzy – specjaliści z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoim doświadczeniem z właścicielami firm przechodzących trudne chwile. Do grona Mentorów dołączyła właśnie kolejna grupa wolontariuszy, która ukończyła odpowiednie szkolenie i jest gotowa pomagać właścicielom firm.

Bezinteresowne wsparcie

Wiele chorób można całkowicie wyleczyć, jeśli tylko odpowiednio wcześnie sięgniemy po pomoc. Z firmami jest podobnie. Bardzo często, by wyjść z kłopotów wystarczy poprosić kogoś o radę, o spojrzenie chłodnym okiem. Jeśli odpowiednio wcześnie zareagujemy na niepokojące objawy pojawiające się w naszym przedsiębiorstwie, mamy dużą szansę na to, by uratować je przed dużymi stratami. Co jeśli takiej osoby nie mamy?

Osoby prowadzące swój biznes, które znalazły się w kłopocie mogą zwrócić się do zespołu projektu Early Warning Europe, którego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. W Polsce, jest on realizowany przez Fundację Firmy Rodzinne i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Pierwszym krokiem jest kontakt z konsultantem PARP, który pełni rolę lekarza pierwszego kontaktu, diagnozując przyczynę problemu oraz przeprowadzając z osobą zgłaszającą się pogłębiony, dyskretny wywiad na temat jego sytuacji. Konsultant przeprowadza nie tylko diagnozę, ale również wypracowuje wspólnie z właścicielem firmy rekomendacje lub plan działań. Jeśli problem jest poważniejszy, przedsiębiorca zostanie skierowany do Mentora.

– Do grona Mentorów dołączyła właśnie kolejna grupa fantastycznych osób, które zupełnie bezinteresownie chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. To bardzo często osoby, które same zmierzyły się z podobnymi problemami jak zgłaszający się do projektu przedsiębiorcy. Dzięki temu potrafią zrozumieć zwracających się z prośbą o wsparcie właścicieli firm, wczuć się w ich sytuację. Pozwala to przedsiębiorcom poczuć, że nie są sami i że jeszcze nie wszystko stracone – mówi Katarzyna Gierczak Grupińska, prezes Fundacji Firmy Rodzinne

Źródło: Fundacja Firmy Rodzinne i PARP. Aby zgłosić się do projektu wystarczy zadzwonić na infolinię +48 664 316 709 lub wysłać email pod adres: ewe@parp.gov.pl.


dodano: 2017-11-23 07:19:37