Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”


24 stycznia br., w Wyższej Szkole Gospodarstwa Wiejskiego, najstarszej  (200. letniej) i największej uczelni rolniczej w Polsce, odbyły się tradycyjne VI Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” oraz Gala Agrobiznesu 2017.  Honorowy Patronat nad wydarzeniami objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel i Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego dr Czesław Siekierski.Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” to kontynuacja pomysłu sprzed 6 lat, kiedy w Auli Kryształowej SGGW wybitni reprezentanci polskiego rolnictwa i agrobiznesu – laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga odpowiadali na pytania studentów i pracowników naukowych SGGW o źródła ich sukcesów gospodarczych.W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia – Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Rektor SGGW prof. Wiesław Bielawski i Redakcja AGRO – zdecydowali się przeprowadzić Konfrontacje równocześnie na 7 wydziałach SGGW:
Wydział Nauk o Zwierzętach - dziekan prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka, Wydział Nauk o Żywności - dziekan prof. dr hab. Mirosław Słowiński, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji - dziekan prof. dr hab. Krystyna Gutkowska, Wydział Nauk Ekonomicznych - dziekan prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski, Wydział Inżynierii Produkcji - dziekan prof. dr hab. inż. Tomasz Nurek, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu - dziekan prof. dr hab. Wojciech Wakuliński, Wydział Rolnictwa i Biologii - dziekan prof. dr hab. Zdzisław Wyszyński.
 

Zaproszenie na wydziałowe konfrontacje i podzielenie się swoimi doświadczeniami na drodze do AgroSukcesu przyjęli następujący agroprzedsiębiorcy:
  • Wydział Nauk o Zwierzętach Janusz Kasztelewicz, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach (woj. małopolskie) i Ryszard Sułkowski, właściciela firmy „Stolarstwo i Tartacznictwo” w Bolkowie (woj. dolnośląskie).

  • Wydział Nauk o ŻywnościAndrzej Józefczuk, współwłaściciel i Aneta Buszko, technolog,  przedstawiciele firmy „Podlaska Chata” w Sokołach (woj. podlaskie).

  • Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Jerzy Just, twórca i współwłaściciel firmy SemCo w Śmiłowie (woj. wielkopolskie) oraz Elżbieta i Wojciech Pysiak, właściciele gospodarstwa rolnego, specjalizującego w produkcji trzody chlewnej oraz przydomowej masarni w Zdziechowie (woj. mazowieckie).

  • Wydział Nauk Ekonomicznych Tadeusz Leśniewski, właściciel gospodarstwa rolnego w Cochu (woj. wielkopolskie), Jarosław Górski, właściciel gospodarstwa rolnego w Zającu (woj. mazowieckie) i Maciej Michalski, prezes Fermy Drobiu w Popowie  (woj. zachodniopomorskie), a także europoseł dr Czesław Siekierski, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego. Drugie spotkanie na Wydziale Nauk Ekonomicznych, które poprowadził Marek Kupis, miało charakter warsztatowy i poświęcone było autoprezentacji. Wprowadzenia do warsztatów dokonał dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych, prof. Jarosław Gołębiewski.  • Wydział Inżynierii Produkcji Tadeusz i Robert Szepietowscy, współwłaściciele firmy Gama w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie) oraz prof. Tadeusz Pawłowski, dyrektor Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu.

  • Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, właściciele Gospodarstwa Specjalistycznego Uprawa Warzyw Gruntowych w Nowym Miasteczku (woj. lubuskie).

  • Wydział Rolnictwa i BiologiiTeresa Kośmicka, prezes Spółdzielni Produkcji Rolnej Agrofirma w Skórzewie (woj. wielkopolskie) oraz Alicja i Krzysztof Spychalski, właściciele gospodarstwa rolnego w Pikutkowie (woj. kujawsko-pomorskie).


Podsumowanie Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” odbyło się podczas Noworocznej Gali Agrobiznesu 2017 w Auli Kryształowej SGGW.
Rektor SGGW prof. Wiesław Bielawski podziękował organizatorom i uczestnikom wydarzenia za owocne spotkanie oraz za promocję i wspólny wkład w rozwój polskiego rolnictwa.   W trakcie Gali wręczono również nagrody laureatom konkursów redakcji AGRO: Agroprzedsiębiorca RP 2016 (tym, którzy nie mogli odebrać szabli oficerskich podczas grudniowej Gali Agroprzedsiębiorca RP), „Kwatery na Medal 2016” i „AgroKlasa ODR 2016”. Ponadto,
wyróżniającym się rolnikom i agroprzedsiębiorcom wręczono Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.


dodano: 2017-01-24 15:59:55