Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kongres BWL po raz szósty

W podrzeszowskiej Jasionce, w tamtejszym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena przez dwa dni trwały debaty, spotkania, wystawy oraz inne wydarzenia związane z szóstą edycją Kongresu Business Without Limits (BWL). Samorząd podczas kongresu reprezentował wicemarszałek Piotr Pilch. Kongres odbywa się od trzech lat. To wydarzenie umożliwiające wymianę doświadczeń i wiedzy wśród ekspertów oraz przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i legislacji. Jest okazją nie tylko do debaty, ale również sposobnością do nawiązania biznesowych kontaktów.Podczas tegorocznej, szóstej edycji goście mogli wysłuchać debat ekspertów między innymi o tym, jak promować różne sektory polskiej gospodarki, czy jest możliwe partnerstwo MŚP z dużymi korporacjami? Był też panel poświęcony nowoczesnym technologiom wykorzystywanym w energetyce. A także debata o rynku spotkań i potrzebnej do tego przestrzeni.

Wicemarszałek Piotr Pilch wziął udział w panelu „Inwestycje w Polsce”, który poświęcony był takim kwestiom, jak mechanizmy przyciągania inwestorów oraz czy zagraniczne inwestycje są potrzeby w polskiej gospodarce. Wicemarszałek podkreślał, że Polska gospodarka rozwija się teraz znakomicie, ale potrzebna konsekwencja w tym działaniu, a przede wszystkim konieczne jest inwestowanie w nowoczesne technologie. W tym kontekście odniósł się do spraw dotyczących województwa podkarpackiego, gdzie działa dużo innowacyjnych firm z sektora lotniczego, ale – jak podkreślił - bolączką naszego regionu, tak jak i innych województw, jest brak dużych uzbrojonych terenów inwestycyjnych w dobrych lokalizacjach.

– Zagraniczne inwestycje są bardzo ważne i oczekiwane, ale bardzo zależy nam na rozwoju polskich firm. Jesteśmy teraz w innej sytuacji niż kiedyś, 10, 20 lat temu, kiedy nie było tego rodzimego kapitału i koniecznością było, żeby weszły tu firmy zagraniczne. Teraz już ten kapitał polskie firmy posiadają i ważne, aby tu inwestowały, aby ten zysk pozostawał w Polsce – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Kongresowi towarzyszyła wystawa kilkudziesięciu prac największych twórców polskiego malarstwa współczesnego, które można było kupić podczas czwartkowej licytacji.


Źródło: Biuro Prasowe UMWP / Monika Konopka / Fot. Pawel Tarnawski


dodano: 2019-06-17 07:19:37